تبلیغات

گروه القاعده و طالبانمسعود و شناخت طالبان و القاعده

مسعود و شناخت طالبان و القاعده

 

به نظر من شناخت طالبان برای جهانیان بسیار دشوار نبود. آنها کسانی اند که مادران و خواهران خود را به حیث کنیز و برادران خود را به عنوان غلام می گیرند. اما سیاست های پاکستان چنان غربی ها و عرب ها را اغفال کرده بود که نتوانستند چنین واقعیت های برجسته را مشاهده کنند. (احمد شاه مسعود شهید.... ج1 ص119)

خطر القاعده در ترور است:

در پاسخ به یک عضو پارلمان فرانسه: گرچه دسته های عرب القاعده در ناحیه قندوز جمع شده اند اما از ایشان هراس نداریم. زیرا از تاکتيک جنگ آگامی ندارند. خطر القاعده در مورد عملیات تروریستی است که در هر کنج و کنار جهان امکان پذیر می باشد. در زمینه عملیات تروریستی اسامه بن لادن بسیار پیشرفت کرده است و از پایگاه های نظامی داخل افغانستان در سرزمین زیر اشغال طالبان استفاده می کند. القاعده خطر بزرگ برای غرب می باشد.... (احمد شاه مسعود شهید... ج1 ص341)

خط طالبان همسان کمونیزم است:

مردم جهان باید بداند که خطر طالبان به هیچ وجه کمتر از خطر کمونیزم نیست. (احمد شاه مسعود شهید... ج1 ص121)

نقاط عمده ی اختلاف با طالبان:

اول: بیاید برویم طرف انتخابات و تن بدهیم به رای مردم. یکی از موارد عمده ی اختلاف ما همین هست که آنها به انتخابات و به دموکراسی هیچ نوع باوری ندارند. در حالی که ما به اینها معتقد هستیم و این را یکی از راه های حل اساسی امروز و فردای کشور خود میدانیم.

دوم: آنها اصلآ به حقوق بشر، حقوق زن باور ندارند. در حاليكه ما بارها اعلام کرده ایم که ما به این ها باور داریم.

سوم: ما مخالف هر گونه افراط و تفریط هستیم. بهترین چیز را خیرالامور اوسطها، بهترین چیز را ولو در مسایل اسلامی، میانه روی می دانیم، در حاليكه افراط گرایی طالبان بر همه معلوم هست.

چهارم: ما طرفدار این نیستیم که باز هم کشور ما مرکز تروریست ها باشد. بنام اينکه فلان ها جمع شوند در فلانه جای می خواهند جهاد بکنند. این گپ غلط است. هر کسی که جهاد می کند برود در کشور خود جهاد کند.

پنجم: ما مخالف تولید، زرع و تجارت مواد مخدر هستیم و این را حرام می دانیم (امید474 ص9)

هدف از ایجاد طالبان:

هدف از ایجاد گروه طالبان توهین و تحقیر مجاهدان و ذلیل ساختن مردم افغانستان است تا فرصت مناسبی برای به قدرت رسیدن عوامل مورد نظر کشور های مغرض خارجی فراهم شود، این گروه تنها به عنوان وسیله ی به قدرت رسیدن عوامل بیگانه پرست، به کار گرفته شده است (مصاحبه با خيرالله شفیعی)

جنگ طالب خطرناکتر از شوروی:

مسعود به خبرنگار روزنامه اطلاعات ایران گفته بود:

این جنگ به مراتب نسبت به آن جنگی که ما با شوروی ها داشتیم مشكلتر است. (احمد شاه مسعود شهید.... ج1 ص404)

در مورد تروریست ها:

(خطاب به فرهنگیان در خواجه بهاالدین 4 روز قبل از شهادت)

قسم یاد می کنم عمل اسامه بن لادن به نفع امروز و فردای جامعه ی اسلامی و مسلمانان نیست. این را به خاطر این که در برابر ما می جنگد نمی گویم. از اول من مخالف بودم و عمل آنها را به خیر اسلام و جهان نمی دانستم... (احمد شاه مسعود شهید راه... ج1 ص472)

علت ظهور طالب:

قدرت طلبی و افزون خواهی حکمتیار، باعث و بانی خانه جنگی و ظهور طالبان گردید.

اگر حکمتیار با ما صادق می بود طالبی به وجود نمی آمد. (مرد استوار... ص97)

طالبان فاشیست های مذهبی اند:

طالبان فاشیسم مذهبی هستند، حرص آنان بيكران است. رهبران طالبها خیال اربابی جهان را در سر می پرورانند، مقصد آنها نه تنها افغانستان است، بلكه سرزمینهای همجوار آن تاجيكستان، ترکمنستان ازبکستان و اگر فرصت بیابند قزاقستان هم می رسند (مرد استوار... ص387)

ماهیت حاکمیت طالبان:

حاکمیت طالبان حاکمیتی بیدادگر است، هیچ حکومتی نمی تواند به زور اسلحه دوام بیاورد، آنهایی که در مقابله با طالبان سلاح را کنار گذاشته اند، شاید به این سبب بوده که مورد تهدید قرار گرفته و جرات به دست گرفتن سلاح را پیدا نکرده اند، ولی بعدها به آن متوسل خواند شد. (مرد استوار... ص448)

طالب ما را با جهان مقابل می کند:

طالبان کاری می کنند که نه فقط ایران بلکه جهان در مقابل ما جبهه بگیرند، آنها مواد مخدر تولید و صادر می کنند، آنها افغانستان را به محل و پرورشگاه تروریزم بین المللی در آورده اند. (مرد استوار... ص456)منبع : wap[dot]blogfa[dot]com[slash]post-183[dot]aspx

مسعود و شناخت طالبان و القاعده, وهابیّت 5 جنایات طالبان , القاعده و طالبان از خاک ترکیه به , بزرگترین سایت برضد القائده و , بزرگترین سایت برضد القائده و , ساقی مهر قاعده القاعده , بزرگترین سایت برضد القائده و ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات