تبلیغات

گرمترین نقطه جهان در کرمانشهداد کرمان ؛ گرمترین نقطه جهان
منطقه ای در بیابان لوت کرمان از سوی ناسا وکارشناسان داخلی به عنوان گرمترین نقطه دنیا اعلام شد. به گزارش واحد مرکزی  خبر ،‌ بعد از اعلام نظردکترکردوانی پدرکویر شناسی ایران و تائید ناسا ، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان گرمترین نقطه جهان در این منطقه برافراشته شد. دکتر کردوانی گفت : این منطقه که در145کیلومتری حاشیه غربی بیابان لوت در بخش شهداد کرمان واقع شده است بعد از تائید ناسا و با حضور 4کارشناس داخلی به عنوان گرمترین نقطه جهان معرفی شد.
پدر علم کویر شناسی ایران با اشاره به اینکه دمای خاک این منطقه تا100درجه سانتیگراد هم افزایش یافته است افزود : این منطقه همچنین با 56تا90 مترارتفاع از سطح دریا به عنوان پست ترین نقطه فلات داخلی ایران نیز شناسایی شده است.
کلوتها یا تپه های شنی منطقه شهداد در حاشیه غرب بیابان لوت واقع شده و به صورت دالانهای موازی است که گاهی ارتفاع آن به 200 متر هم می رسد .


منبع : iaca[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]1053

خبرنامه انجمن ایرانی اقلیم , اطلاعات عمومی گرمترین نقطه , خبرنامه انجمن ایرانی اقلیم , جوان امروز یکی از مخوف ترین , همه چیز ثبت دمای 71 درجه ای در , دنیای جغرافیا دانستنی های مفید , مخوف ترین و گمنام ترین مکان جهان,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات