تبلیغات

کمیسیون اقتصاد مجلسکمیسیون اقتصادی مجلس مهمان اتاق تعاون/ بررسی مشکلات تعاونی‌ها
معاون امور مجلس اتاق تعاون مرکزی ایران در گفت‌وگو با فارس خبر دادکمیسیون اقتصادی مجلس مهمان اتاق تعاون/ بررسی مشکلات تعاونی‌ها خبرگزاری فارس: کمیسیون اقتصادی مجلس مهمان اتاق تعاون/ بررسی مشکلات تعاونی‌ها

خبرگزاری فارس: معاون امور مجلس اتاق تعاون مرکزی ایران گفت: به منظور رسیدگی به مشکلات مالی و قانونی بخش تعاون از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برای رسیدگی به این موضوعات دعوت شده است.

صمد مرعشی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به وضعیت تعاونی‌ها در سال بین المللی تعاون، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اتاق تعاون برای رسیدگی به مشکلات بخش تعاون در میان گذاشتن مسائل با نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان است.

وی ادامه داد: در این راستا به دنبال رایزنی برای حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در اتاق تعاون به منظور بررسی و ارائه راهکارها این بخش هستیم.

معاون امور مجلس اتاق تعاون مرکزی ایران با بیان اینکه روز سه شنبه اعضای کمیسیون اقتصادی در محل اتاق حضور خواهند داشت، گفت:‌ مسائل و مشکلات تولید در بخش تعاونی بررسی خواهد شد تا راهکاری ارائه شود.

به گفته این فعال بخش تعاون، مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش و نیز موانع قانونی حضور و توسعه بخش تعاون از جمله این مباحث است.

وی یکی از مشکلات بخش تعاون را مربوط به قانون مالیات‌های مستقیم دانست و افزود:‌ یکی مشکلات اساسی تعاونی و اتحادیه مرزنشینان مربوط به عدم افزایش مشمولیت این قانون در خصوص آنها است و به دنبال معافیت مالیاتی برای این اتحادیه هستیم.

مرعشی تصریح کرد: این قانون به قبل از تشکیل اتحادیه بر می‌گردد و به همین علت اسمی از آن وجود ندارد اما در ماده 133 این قانون کلمه «غیره» وجود دارد که می‌توان اتحادیه را شامل این موضوع دانست.

معاون امور مجلس با بیان اینکه نوسانات ارزی و مشکلات چند ارزی باعث بروز مشکلات متعددی برای اتحادیه مرزنشیان شده است، عنوان کرد: همچنین برخی از مواد قانونی به نفع بخش تعاون نیست که نیاز به اصلاح دارد و در برخی موارد علی رغم  داشتن قانون اما به آن عمل نمی شود.

این فعال بخش تعاون تاکید کرد:‌ از دیگر مشکلات عدم واگذاری امور تصدی گری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است که در استان‌ها تفسیرهای متفاوتی از این موضوع ارائه می‌شود و عملا اجرا نشده است.

وی در خصوص برگزاری جلسه تعاونی ها با دولت گفت: منتظر هستیم تا این جلسه از سوی دولت برگزار و مسائل و مشکلات تعاونی ها حل شود.
منبع : taavonyar[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]1519

کمیسیون اقتصادی مجلس مهمان اتاق , سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس تأکید , تصویب ۴ ماده از طرح اصلاح موادی , دوره نهم انتخابات مجلس شورای , استاد شهید سید مصطفی کاظمی, عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت , روح الله عباسپور,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات