تبلیغات

کمیسیون اقتصادی مجلستصویب کلیات لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در كمسيون اقتصادي مجلس

 سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در این کمیسیون، گفت: در این جلسه اعضا با تقاضای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی موافقت کردند.

.

محمد علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد موضوعات مطرح‌شده در جلسه بعد از ظهر روز گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: در این جلسه موضوع اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی در مورد کلیات این لایحه از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، قرائت شد.

.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مورد ویژگی‌های این لایحه گفت: در این لایحه بیشتر اصلاح نظام مالیاتی مدنظر است نه افزایش درآمدهای دولت؛ همچنین با تقویت خوداظهاری و ایجاد بانک‌های اطلاعاتی مؤدیان و کاهش نقش مستقیم ممیزان مالیاتی، امکان تبانی و برخی سوءاستفاده‌ها در این زمینه‌ منتفی است.

.

وی اضافه کرد: در لایحه مذکور تمرکز بر ضمانت اجرای قانون وجود دارد و در واقع مؤدیان به رعایت تکالیف قانونی موظف هستند، همچنین تنبیه و مجازات مؤدیانی که فرار مالیاتی داشته باشند در این لایحه لحاظ شده و الزام جبران خسارت دولت از سوی این گروه در قانون دیده شده است.

.

* تصویب کلیات لایحه مالیات‌ها در کمیسیون

علی‌پور تصریح کرد: این لایحه مکمل‌هایی از جمله اصلاح نرخ‌های مالیاتی و اصلاح معافیت‌های مالیاتی را نیز دارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز کلیات لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به تصویب  اعضای کمیسیون رسید و برای بررسی کارشناسی، به کمیته مالی پولی کمیسیون ارجاع شد.

.

به گفته وی، در کمیته مالی-پولی با بهره‌گیری از نظر صاحب‌نظران دانشگاهی، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و دستگاه‌های اجرایی، اصلاحات لازم انجام و نواقص برطرف خواهد شد.

علی‌پور افزود: مسئولان دولت بنا دارند از اجرای این اصلاحیه ۶ هزار میلیارد تومان درآمد نصیب دولت شود اما با روند فعلی، در صورت تصویب، بعید است حداقل برای سال آینده این موضوع محقق شود. منبع : zihesab[dot]blogfa[dot]com[slash]post-163[dot]aspx

تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون , نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس , EPSnews کاهش نرخ بهره مالکانه , چکنه نیوز زمان پرداخت عیدی , دکتر حسن نژاد تحقیق و تفحص از , EPSnews آزادسازي سهام عدالت به سال 93, درباره وبلاگ انتخاب نهم ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات