تبلیغات

وجود افراد مسلح تاکید کردندآخرین وضعیت امنیتی سوریه/همراهی مردم با ارتش و غافلگیری افرادمسلح
آخرین وضعیت امنیتی سوریه/همراهی مردم با ارتش و غافلگیری افرادمسلح
ادامه عملیات ارتش در برخی مناطق برای پاکسازی آن، اقدام خودجوش مردم برای بیرون راندن افرادمسلح از حلب و کشته شدن شماری زیادی از آنها در حمص از جمله خبرهای مربوط به سوریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عملیات ارتش سوریه برای پاکسازی برخی مناطق از وجود افراد مسلح همچنان ادامه دارد، با این حال عملیات بزرگ و نبرد نهایی در حلب هنوز آغاز نشده است.

وضعیت امنیتی حلب ؛ مردم به کمک ارتش آمدند

تلویزیون سوریه از کشف انباری شامل انواع سلاحها، مهمات و لباس ضد گلوله آمریکایی در یکی از منازل محله صلاح الدین حلب خبر داد.

این رسانه همچنین از کشته و زخمی شدن دهها تروریست بر اثر انفجار در انبار مهمات و بمبهای دست ساز متعلق به تروریستها در محله جوره الشیاح در حمص خبر داد. العربیه در ادامه وارونه نشان دادن واقعیتهای سوریه، تنها به کشته شدن 43 نفر در عملیات نیروهای ارتش سوریه اشاره کرد، اما از آوردن واژه فرد مسلح برای کشته شدگان خودداری کرد.

تلویزیون سوریه همچنین گزارش داد: نیروهای مسلح در حلب به تعقیب بازمانده های شبه نظامیان وابسته به رژیمهای عربی خلیج فارس و ترکیه در مناطق متعدد ادامه می دهند.

این رسانه همچنین اعلام کرد ساکنان منطقه السید علی شهر حلب، با شبه نظامیان تروریست مقابله کرده و آنها را از محله خود بیرون راندند.
در منطقه خان العسل در غرب حلب، درگیری میان ارتش و تروریستها به کشه و زخمی شدن چند نفر از آنها منجر شد.

بر اساس گزارش رسانه رسمی سوریه، دو خودروی تروریستها مجهز به تیربار در منطقه قبتان الجبل ضبط شد، همچنین نیروهای ارتش به تعقیب تروریستها در الحمدانیه، العکسسری،صلاح الدین و الصاخور ادامه می دهند.

این رسانه گزارش داد مردم منطقه القاطرجی،  تروریستهای مسلح را از این منطقه بیرون راندند.
  تاکید نخست وزیر سوریه بر بازسازی مناطق پاکسازی شده   ریاض حجاب نخست وزیر سوریه در نشستی راههای چگونگی بازسازی مناطقی را که از وجود گروههای مسلح پاکسازی شده و امنیت به آن بازگشته است، بررسی و بر ضرورت تسریع در این اقدامات و همچنین رفع نیازهای خانواده های متضرر از اقدامات گروههای مسلح تاکید کرد.

 ادامه تعقیب افراد مسلح در حمص
بر اساس گزارش تلویزیون الدنیا، تعقیب بازمانده های گروههای مسلح در حمص ادامه دارد؛  نیروهای ارتش سوریه، ضربات سنگینی به تروریستها در القصیر، الرستانۀ، تلبیسه و تلکلخ وارد کردند، همچنین تعداد زیادی از تروریستها در جوسیه در حومه القصیر در حمص کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر طرفهای ذیربط سه بمب به وزن 30 کیلوگرم در جاده سفیلیه مجرده در حلب کشف کردند.

وضعیت امنیتی حماه و ادلب

دهها بمب در محله الصواعق حماه که تروریستها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان کارگذاشته بودند، از سوی طرفهای ذیربط کشف و خنثی شد.

بر اساس گزارش تلویزیون الدنیا، تروریستها چهار گلوله خمپاره به بیمارستانی در منطقه اریحا ادلب شلیک کردند.

وضعیت امنیتی درعا

تلویزیون سوریه نیز گزارش داد در درگیری نیروهای ارتش با اعضای یک گروه تروریستی در حومه درعا، یک تروریست به نام ایاد مفلح عایش الزویانی کشته و چند تروریست دیگر دستگیر شدند.


منبع : tahlile-rouz[dot]blogfa[dot]com[slash]post-40[dot]aspx

تحلیل روز, بهبهان ارجان آخرین تحولات , پایگاه خبری تحلیلی کامیاران , کارشناس بيداري اسلامي گزارش , آبدانان حمله خمپاره ای از , تک سانگ بعد از ایزدی‌ها چه , ذکر حکیم رهبر انقلاب تأکید ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات