تبلیغات

نتیجه بازی والیبال ایران و ایتالیا 2013حاشیه های مسابقه والیبال ایران و ایتالیا+ عكس
استخدام نیوز - تیم ملی والیبال ایران که در ادامه مسابقات لیگ جهانی به ایتالیا سفر کرده است در نخستین بازی خود برابر تیم ملی این کشور موفق شد ایتالیا را با نتیجه سه بر یک شکست دهد.

به گزارش استخدام نیوز این دیدار جمعه شب، ۲۸ ژوئن، ۷ تیر،در چارچوب لیگ جهانی و در حالی برگزار می‌شد که تا پیش از این بازی ایتالیا در مقام اول گروه ب و ایران در مقام پنجم قرار داشت.

تیم ایران ست‌های اول، دوم و چهارم را به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۲ و ۳۲ بر ۳۰ پیروز شد و ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به ایتالیای میزبان واگذار کرد.

حدود سیصد ایرانی از شهرهای مختلف ایتالیا و چند کشور دیگر اروپایی خود را به شهر کوچک مودنا در شمال ایتالیا رسانده بودند تا تیم ملی والیبال ایران را تشویق کنند.

بیشتر این تماشاچیان دانشجویان ایرانی بودند که در میانه فصل امتحانات ساعت‌ها رانندگی کرده بودند تا به این بازی برسند و حضور آنها سهم مهمی در پیروزی ایران داشت.

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی ایران، بعد از بازی گفت باورش نمیشد که در شهر کوچکی در ایتالیا این همه تماشاگر ایرانی ببیند.

معروف گفت: "وقتی آن سمت زمین که تماشاچیان ایرانی نشسته بودند بازی می‌کردیم، انگار در ایران هستیم."

شروع طوفانی

در حالی که انتظار می‌رفت تیم ایران تحت تاثیر نام حریف، بازی را با فشار عصبی آغاز کند اما در عمل برعکس این اتفاق افتاد و تیم ایران در تمام دو سِت اول از ایتالیا عقب نیفتاد و سِت اول را با دو امتیاز اختلاف و سِت دوم را با سه امتیاز اختلاف به سود خود پایان داد.

در ست سوم مربی ایتالیا چند تعویض کرد و از جمله زایتسف، بازیکن شماره ۹ این تیم و یکی از بهترین بازیکنان جهان را که به دلیل مصدومیت جزئی روی نیمکت نشسته بود به بازی آورد و توانست با سرویس‌ها و آبشارهای قدتمند او، ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود خود پایان دهد.

در چند امتیاز آخر ست سوم، اعتراض بازیکنان و مربی ایران به دو تصمیم داور، بازی را برای مدتی متشنج کرد و همین باعث شد که تشویق تماشاچیان در ست چهارم حتی شدیدتر از سه ست اول باشد.

ست چهارم در حالی آغاز شد که هر دو تیم انگیزه زیادی برای پیروزی در آن داشتند. ایران می‌خواست کار را در همین ست تمام کند و اجازه ندهد بازی به ست پنجم بکشد. هم به این دلیل که شرایط سالن به تدریج به سود ایتالیا تغییر می‌کرد و هم این‌که در لیگ جهانی، برد ۳ بر صفر یا ۳ بر یک، سه امتیار برای تیم برنده به همراه دارد در صورتی که اگر بازی ۳ بر ۲ تمام شود، دو امتیاز به تیم برنده و یک امتیاز به تیم بازنده می‌رسد.

ست چهارم بسیار پر فراز و نشیب بود. ابتدا ایران ۳ امتیاز پیش افتاد، اما بعد بازی مساوی شد و این ایتالیا بود که ۳ امتیاز از ایران جلو افتاد. در نهایت هم دو تیم در امتیاز ۲۳ مساوی شدند و بعد از آن پا به پای هم بالا رفتند. هیجان و استرش بازیکنان و تماشاگران دو تیم در این دقایق ست چهارم خارج از وصف است.

دو تیم پا به پای هم تا امتیاز ۳۰ بالا رفتند و نهایتا ایران با کسب دو امتیاز پی در پی توانست ۳۲ بر ۳۰ و در مجموع ۳ بر یک ایتالیا را شکست دهد.

ایران با این پیروزی ۶ امتیازی شد و کماکان در رده پنجم جدول ولی در فاصله یک امتیازی آلمان قرار دارد.

بازی دوم دو تیم ایران و ایتالیا روز یکشنبه برگزار خواهد شد و پس از آن تیم ایران برای بازی‌های جمعه و یکشنبه آینده خود از ایتالیا به کوبا می‌رود.

از آن‌جایی که بازی بعدی ایران و ایتالیا در شهر ساساری در جزیره ساردینیای ایتالیا برگزار می‌شود و دسترسی به این جزیره به سادگی شهر مودنا نیست، بسیاری از تماشاگران ایرانی حاضر در سالن می‌گفتند که به ساساری نخواهند آمد. البته این پاسخ آنها قبل از بازی بود و ممکن است نتیجه بازی امروز، نظر آنها را عوض کند.


آلبوم عکس اختصاصی این مسابقه را از اینجا دانلود كنید.


رئیس‌جمهور پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر ایتالیا را تبریک گفت

رئیس‌جمهور در پیامی پیروزی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران برابر تیم ملی والیبال ایتالیا در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال را به ملت ایران، مربیان و اعضای تیم‌ ملی تبریک گفت.

به گزارش استخدام نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پیام دكتر محمود احمدی‌نژاد بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
جوانان برومند ایران سرفراز؛

تجلی ایمان و غیرت‌تان را تبریک می‌گویم؛ نشان دادید که با هوشمندی، همت و خودباوری، همه قله‌ها در دسترس است. ملت ایران، ضمن تشکر از شما، مربیان عزیز و همه دست‌اندرکاران در انتظار شنیدن خبر افتخارآفرینی‌های بیشتر و بالاتر شما هستند. ان‌شاء الله.

محمود احمدی‌نژاد


بازیکنان به خواسته من توجه کردند/ روحیه خود را از دست ندادند حتی مقابل زایتسف

سرمربی تیم ملی والیبال پس از پیروزی برابر ایتالیا گفت: بازیکنان در طول بازی و حتی زمانیکه زایتسف با تمام توانایی‌هایش وارد زمین شد، روحیه خود را حفظ کردند و به مبارزه ادامه دادند.

به گزارش استخدام نیوز ، ولاسکو در نشست خبری دیدار نخست تیم‌های ایران و ایتالیا در لیگ جهانی 2013 اظهارداشت: آنچه من همیشه به بازیکنانم در هر شرایطی تاکید می‎کنم، این است که هیچگاه و در هیچ شرایطی تسلیم نشوند و به مبارزه خود ادامه دهند.


آلبوم عکس اختصاصی  مسابقه اول ایران و ایتالیا را از اینجا دانلود كنید.

آلبوم عکس اختصاصی مسابقه دوم ایران و ایتالیا را از اینجا دانلود كنید.


وی تصریح کرد: در این بازی بازیکنانم به خوبی به این موضوع توجه داشتند و با روحیه کامل مبارزه با حریف‌شان را تا آخرین دقیقه ادامه دادند.

سرمربی تیم ملی والیبال با تاکید توانایی‌های "زایتسف"، بازیکن تیم ملی والیبال ایتالیا خاطرنشان کرد: حتی وقتی این بازیکن وارد زمین شد و جریان بازی و تیم ایران را تحت تاثیر توانایی‌های خود قرار داد، بازیکنانم به مبارزه خود ادامه دادند و هرگز تسلیم نشدند. این خواسته همیشگی من از بازیکنان است که در این بازی خوب به آن توجه داشتند.

موسوی امتیازآورترین بازیکن ایران شد/ امتیازات بی تاثیر زایتسف

سید محمد موسوی امتیازآورترین بازیکن ایران در دیدار با ایتالیا بود اما عنوان امتیازآورترین بازیکن این بازی به ایوان زایتسف تعلق گرفت که تنها دو گیم برای تیمش بازی کرد.

به گزارش استخدام نیوز ، دیدار نخست تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا در چارچوب هفته پنجم مسابقات لیگ جهانی شامگاه جمعه در مودنا برگزار شد که طی آن ملی‌پوشان کشورمان موفق شدند حریف خود در خانه‌‍اش با حساب 3 بر یک شکست دهند و شگفتی دیگری را در این دوره از رقابت‌های لیگ جهانی رقم بزنند.

در جریان این بازی که سه امتیاز کامل برای تیم ایران به همراه داشت، سید محمد موسوی با 17 امتیازی که به دست آورد عنوان امتیازآورترین بازیکن تیم ایران را به خود اختصاص داد. از این حیث علی مباشری دیگر بازیکن برتر تیم ایران بود که صاحب 14 امتیاز شد.

البته امتیازآورترین بازیکن زمین ایوان زایتسف بود که در مجموع 19 امتیاز برای تیمش کسب کرد اگرچه این امتیازات کمکی به پیروزی ایتالیا در این بازی نکرد. این بازیکن در حالی عنوان امتیازآورترین بازیکن زمین را به خود اختصاص داد که به دلیل مصدومیت در گیم اول و دوم بازی نکرد اما در دو گیم پایانی به بازی گرفته شد. کریستین ساوانی دیگر بازیکن امتیاز آور ایتالیا در مصاف با ایران بود ک تیمش را در مجموع صاحب 15 امتیاز کرد.


تمجید سایت فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB)از ایران


سایت فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) پس از برتری شگفت انگیز تیم ملی ایران مقابل ایتالیا در رقابت های لیگ جهانی نوشت:دو تیم تا آخر جنگیدند ولی در پایان این خولیو ولاسكو بود كه تیمش را به برنده میدان كرد.


به گزارش استخدام نیوز سایت فدراسیون بین المللی والیبال در ادامه با ارایه گزارشی از بازی و همچنین اشاره به سابقه ولاسكو در مربیگری تیم های ملی مردان و زنان والیبال ایتالیا، حضور پر شور تماشاگران و هواداران ایرانی كه از داخل و خارج از ایتالیا به ورزشگاه رفته بودند را هم ستود و افزود: تماشاگران حاضر در سالن اشتیاق فراوانی از خود به نمایش گذاشتند. ایرانی هایی كه از داخل و خارج از ایتالیا به ورزشگاه آمده بودند، پر سر و صدا، سر زنده و شادمان به تشویق تیم خود پرداختند. طرفداران تیم ایتالیا نیز در ابتدای بازی با تشویق های خود حضور خولیو ولاسكو را كار حرفه ای اش را از مودنا آغاز كرد و با تیم پانینی مودنا از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۹ به چهار عنوان قهرمانی رسید، گرامی داشتند.

این سایت خاطر نشان كرده است، ایران كه هفته گذشته نیز موفق شد در خانه صربستان را با نتیجه ۳ بر ۲ شكست دهد، بعد از جمهوری چك در سال ۲۰۰۳، اولین تیمی است كه در نخستین تجربه حضورش در لیگ جهانی والیبال موفق به برد می شود.
اما شكست دیشب ضربه دیگری به تیم ایتالیا بود كه نوار شكست ناپذیری اش هفته گذشته در بازی مقابل روسیه قطع شد و برابر این تیم با نتیجه ۳ بر ۲ شكست خورد.


لیبروی تیم ملی والیبال ایران: ما در یك مسابقه به یاد ماندنی برای كشورمان ایتالیا را شكست دادیم.

به گزارش استخدام نیوز فرهاد ظریف در نشست خبری پس از مسابقه تیم های ایران و ایتالیا گفت: مسابقه امروز بازی بزرگی بود؛ ما تمرین زیادی كرده بودیم و برای رسیدن به هر امتیاز جنگیدیم.

ظریف گفت: بعد از این پیروزی ارزشمند، یك مسابقه دشوار دیگر مقابل ایتالیا در پیش داریم كه باید برای آن نیز خود را آماده كنیم.
وی تاكید كرد: با پیروزی بر ایتالیا نشان دادیم كه ایران به یكی از قدرت های جدید والیبال جهان تبدیل شده است و می توانیم برای هر حریفی خطرناك باشیم.
تیم ملی والیبال ایران جمعه شب در پنجمین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۳ با نتیجه سه بر یك ایتالیا را شكست داد.

زرینی: بازیکنان معجزه کردند/ باورمان نمی‌شود پیروز شدیم!

به گزارش استخدام نیوز حمزه زرینی پس از پیروزی 3 بر یک تیم ملی والیبال ایران برابر ایتالیا درخصوص شرایط این مسابقه اظهار داشت: خودمان هم باورمان نمی‌‌شود که توانستیم ایتالیا را شکست دهیم. پیش از بازی اعلام کرده بودم که گرفتن حتی یک امتیاز هم از ایتالیا کار بزرگی است، اما ما حالا این تیم را شکست داده‌ایم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم که بازیکنان ایران با این پیروزی واقعا معجزه کردند؛ البته دعای خیر مردم هم در کسب این پیروزی بی‌تاثیر نبود.

دریافت کننده تیم ملی خاطرنشان کرد: من 3 ساعت قبل از بازی به ایتالیا رسیدم و فرصت چندانی برای کمک کردن به تیم نداشتم، اما بسیار خوشحالم که توانستیم میزبان قدرتمند خود را شکست دهیم.


سرمربی ایتالیا: ایران اعتماد به نفس داشت/ کاپیتان ایتالیا: ایران خود را تحمیل کرد

سرمربی و کاپیتان تیم والیبال ایتالیا پس از قبول شکست، به قدرت والیبال ایران اعتراف کردند.

به گزارش استخدام نیوز ؛ مائورو بروتو سرمربی آبی پوشان ایتالیا در کنفرانس خبری پس از شکست مقابل ایران اظهار کرد: چنین مسابقه‌هایی به ما درس‌های جدیدی می‌دهد. ایران خوب بازی کرد و برنده شد. برای اینکه اعتماد به نفس بیشتری از ما داشتند.

کیریستین ساوانی کاپیتان ایتالیا نیز در این رابطه گفت: ما خوب بازی کردیم اما نه به اندازه ایران. حریف عملکردی رویایی داشت. ما فکر می‌کردیم که مسابقه‌ای دشوار پیش رو داریم ولی حالا حقیقتا باید بگویم که آنها ارزش واقعی خود را نشان دادند. نتوانستیم ایران را تحلیل کنیم اما آن‌ها از ابتدا تا انتهای هر ست خود را بر ما تحمیل کردند.آلبوم عکس اختصاصی  مسابقه اول ایران و ایتالیا را از اینجا دانلود كنید.

آلبوم عکس اختصاصی مسابقه دوم ایران و ایتالیا را از اینجا دانلود كنید.


ولاسکو در گفت‌وگو با ایسنا: خوشحالم که ایران را شاد کردیم

خولیو ولاسکو در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا درایتالیا گفت: به بازیکنانم گفتم که باید خوب بازی کنید و بجنگید چون مردم ایران عاشق شما هستند.

به گزارش استخدام نیوز  سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل ایتالیا به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در ایتالیا گفت: من بارها به بازیکنان گفتم که مردم ایران شما را دوست دارند چون جنگنده کار می‌کنید. برد و باخت برای مردم اهمیتی ندارد آنها نمایش زیبا از شما می‌خواهند. خوشحالم با این برد مردم ایران را شاد کردیم. بازیکنانم خیلی خوب کار کردند و تماشاگران نیز عالی بودند. آنها آنقدر پرتعداد بودند که اصلا احساس نمی‌کردیم خارج از ایران بازی می‌کنیم.

ولاسکو ادامه داد: اگرچه بعد از پیروزی در دو ست نخست یک ست را واگذار کردیم اما روحیه ایرانی بازیکنان من این است که تا دقیقه آخر می‌جنگند و در این بازی نیز با اقتدار کار کردند و در نهایت در امتیازهای بالای ست چهارم برنده شدند. من واقعا از همه بازیکنانم راضی هستم.
منبع : karyabjavan[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]318

استخدام نیوز حاشیه های مسابقه , اخبار و تصاویر به روز لیگ جهانی , والیبال ایران مطالب تیر 1392, ㋡ والیبالی ها ㋡ , والیبال ایران, عشق است والیبال مطالب لیگ , والیبال ایران مطالب مهر 1392,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات