تبلیغات

فارغالتحصیل دورهمدرك لیسانس خاتمی و 3 پرسش ساده
دكتر عبدالرضا داوری: طی یك هفته اخیر اخباری در خصوص نحوه صدور مدرك لیسانس آقای سیدمحمد خاتمی در رسانه های رسمی و سایت های خبری منتشر شده كه بسیار تامل برانگیز بوده و پرسشهایی را در اذهان عمومی ایجاد كرده است.

دوشنبه هفته گذشته ابتدا سایت خبری «البرز» ضمن بررسی تصویر منتشر شده از مدرك لیسانس سید محمد خاتمی، درباره اصالت آن پرسش‌هایی را مطرح كرده بود.

دكتر عبدالرضا داوری: طی یك هفته اخیر اخباری در خصوص نحوه صدور مدرك لیسانس آقای سیدمحمد خاتمی در رسانه های رسمی و سایت های خبری منتشر شده كه بسیار تامل برانگیز بوده و پرسشهایی را در اذهان عمومی ایجاد كرده است.

دوشنبه هفته گذشته ابتدا سایت خبری «البرز» ضمن بررسی تصویر منتشر شده از مدرك لیسانس سید محمد خاتمی، درباره اصالت آن پرسش‌هایی را مطرح كرده بود.

در گزارش این سایت آمده بود: «آنچنان كه تصویر این مدرك نشان می‌دهد آقای سیدمحمد خاتمی فرزند سید روحا... دارای شناسنامه شماره 153 صادره از یزد متولد 1322 در تیرماه 1348 تحصیل در رشته فلسفه را در دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان با موفقیت به پایان برده و دانشنامه لیسانس دریافت كرده است.»

البرز در ادامه افزوده بود: «اما آنچه كمی شك ‌برانگیز است سربرگ این دانشنامه است كه متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران در سال 1348 است! البته شاید عنوان شود به دلیل تحصیلات حوزوی مدرك معادل لیسانس به آقای خاتمی اعطا شده اما تاكید بر اتمام تحصیل در رشته فلسفه در دانشگاه اصفهان این فرضیه را رد می‌كند. ضمن آن‌كه با تصور صدور این مدرك در دوره حكومت جمهوری اسلامی ایران تاریخ مهر و امضای سمت راست پایین صفحه روز 29 اسفند سال 1349 را نشان می‌دهد؛ روزی كه معمولا» برای آغاز سال نو تعطیل است!»

پس از آن خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) به نقل از یك منبع آگاه اعلام كرد: مدرك لیسانس سید محمد خاتمی در سال 80 همزمان با ریاست جمهوری وی صادر شده است.

این گزارش می افزاید: پیرو درج گزارشی در یك سایت اینترنتی در خصوص احتمال جعلی بودن مدرك لیسانس سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق كشورمان كه بر مبنای احتمال مخدوش بودن تاریخ و سربرگ مدرك وی اعلام شده بود، یك منبع آگاه در دانشگاه اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: آقای سید محمد خاتمی در سال 1344 در رشته فلسفه دانشگاه اصفهان ثبت نام نموده و تحصیلات خود را با موفقیت پایان برده است.

وی در عین حال افزود: البته دانشنامه لیسانس آقای خاتمی 36 سال بعد و همزمان با آغاز دوره دوم ریاست جمهوری وی در تاریخ 17 شهریور 1380 توسط رییس وقت دانشگاه اصفهان صادر شده و در اختیار وی كه آن زمان در منصب ریاست جمهوری بود قرار گرفته است.

روز شنبه اما مجددا در همین راستا خبری توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) منتشر شد كه بر ابهامات موضوع مدرك لیسانس آقای خاتمی افزود.

ایرنا در همین ارتباط گزارش داد:»در زمان صدور مدرك لیسانس سید محمد خاتمی در سال 80 هیچ سابقه تحصیلی از وی در این دانشگاه موجود نبوده است.

اخبار رسیده به ایرنا دراین زمینه حاكی است كه مدرك لیسانس فلسفه آقای خاتمی در زمان ریاست جمهوری وی صادر گردید و هنگام صدور این مدرك هیچ نوع پرونده تحصیلی و ریزنمرات مربوطه كه فارغ التحصیلی آقای خاتمی را تائید نماید در این دانشگاه موجود نبود.

گفته می شود كه مدرك لیسانس آقای خاتمی تنها بر مبنای پی گیری و دستور مستقیم رییس وقت دانشگاه اصفهان و همزمان با سفر آقای خاتمی به اصفهان ، در شهریور 80 صادر شده است.

البته گویا مدتی بعد از صدور مدرك لیسانس برای آقای خاتمی ، پرونده ای برای نمایش سوابق تحصیلی وی در دانشگاه اصفهان ایجاد شد.

به نظر می رسد، موضوع پرونده تحصیلی آقای خاتمی در دانشگاه اصفهان و نحوه صدور مدرك لیسانس برای وی واجد پیچیدگی هایی است كه لازم است وزارت علوم و دستگاه‌های نظارتی ذیربط این مسأله را برای تنویر افكار عمومی بررسی نمایند. البته تا اعلام نظر رسمی مراجع ذیصلاح در خصوص قانونی یا غیر قانونی بودن سازوكارهای صدور مدرك لیسانس آقای خاتمی باید صبر كرد تا مشخص شود كه آیا صدور مدرك تحصیلی وی بر اساس شایستگی های دانشگاهی و علمی بوده یا بر اساس استفاده از رانت ریاست جمهوری چنین مدركی در زمان حضور آقای خاتمی در راس قوه مجریه صادر شده است.

با این حال آن‌چه مشخص است این‌كه آقای خاتمی تا پیش از شهریور هیچ نوع گواهینامه یا مدركی مبنی بر این‌كه وی فارغالتحصیل دوره كارشناسی فلسفه است از دانشگاه اصفهان دریافت ننموده است.

در همین رابطه سوال مشخص را از حضور رییس جمهور سابق كشورمان مطرح می نمایم كه امیدوارم به دلیل لزوم تنویر افكار عمومی پاسخی در خور را از ایشان دریافت نمایم:

- جناب آقای خاتمی! در حكم كارگزینی جنابعالی- در دوران تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- مقطع تحصیلی شما «لیسانس» ذكر شده است حال آن‌كه بنا بر همه مستندات موجود جنابعالی در آن زمان هیچ نوع مدرك تحصیلی كه لیسانسیه بودن شما را تائید كند در اختیار نداشتید.پس چگونه و براساس كدام ضوابط، اداره كل كارگزینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن زمان نسبت به صدور چنین حكمی اقدام نموده است؟ آیا نمی توان پذیرفت كه ملاحظات مربوط به موقعیت جنابعالی به عنوان مقام عالی وزارت ارشاد چنین عمل غیر قانونی را رقم زده است؟

- جناب آقای خاتمی! در تمام دورانی كه جنابعالی به عنوان وزیر ارشاد فعالیت می نمودید مطبوعات كشور كه تحت نظارت مستقیم وزارت متبوع شما بودند غالبا شما را «دكتر خاتمی» می خواندند(كه البته همچنان روزنامه اطلاعات به این سنت قدیمی پایبند است) این تبلیغات رسانه ای در شرایطی كه جنابعالی هنوز مدركی دال بر لیسانس در اختیار نداشتید هیچ‌گاه با مخالفت یا ممانعت شما روبرو نشد.چرا؟

- جناب آقای خاتمی! جنابعالی در تبلیغات انتخاباتی منتهی به خرداد خود را فارغ التحصیل لیسانس فلسفه معرفی می كردید حال آن‌كه در این رابطه هیچ‌گاه مدركی در اختیار نداشتید. آیا فكر می كنید كه با مردم صادقانه رفتار كرده اید؟
منبع : riyab[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]14

مدرک لیسانس خاتمی و 3 پرسش ساده, ماشینهای کشاورزی آینده شغلی , تحقیقات و مقاله های ویژه معلمان , وبلاگ آبلیمو بازیگرانی که در 89 , اطلاعات پزشکی دتدانپزشکی, خوجین فین سرزمین خاطرات دوران , سخن این هفته خوش آمدید,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات