تبلیغات

شهر زوریخ سوئیس برگزارچهارمین توپ طلا در دست لیونل مسی
لیونل مسی برای چهارمین سال پیاپی، برنده جایزه توپ طلا شد.

مراسم انتخاب برترین های فوتبال جهان در سال 2012  در مقر فیفا در شهر زوریخ سوئیس برگزار شد و لیونل مسی نابغه 25 ساله آرژانتینی موفق شد برای چهارمین بار پیاپی عنوان بهترین بازیکن سال جهان را از آن خود کند.

در این مراسم که بسیاری از چهره های مطرح فوتبال جهان حضور داشتند، مسی موفق شد رقیبان نامدار خود یعنی کریستیانو رونالدو و آندرس اینیستا را کنار زده و با کسب چهارمین توپ طلا در تاریخ فوتبال جاودانه شد.

تا پیش از این، مسی به همراه یوهان کرویف، میشل پلاتینی و مارکو فان باستن سه بار برنده توپ طلا شده بود اما او اینک تنها بازیکن جهان فوتبال است که چهار بار این جایزه را دریافت کرده است.

 

میشل پلاتینی و مسی تا دیشب تنها بازیکنانی بودند که سه بار پیاپی برنده توپ طلا شده بودند که مسی دیشب با کسب چهارمین توپ طلای پیاپی، در تاریخ فوتبال یگانه شد.

پلاتینی پیش از این احتمال داده بود که مسی رکورد او را می شکند.

لیونل مسی پس از کسب عنوان بهترین بازیکن سال 2012 جهان اظهار داشت: صادقانه باید بگویم که کسب چهارمین عنوان مرد سال جهان کمی برایم غیرقابل باور است و وقتی به این جایزه رسیدم  باید هم حرف زدن در مورد آن سخت باشد.

وی افزود: این مقام برای من خیلی بزرگ بود. دوست دارم که در این افتخار جدیدم از همه هم‌بازی‌هایم در بارسلونا و اینیستایی که کنارم بود و لحظات خوبی را کنار آنها تجربه کردم، تشکر کنم.از همه دوستانم و همبازی‌هایم در تیم ملی آرژانتین هم تشکر می‌کنم.
منبع : girlsoverflower[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]208

F5 Girls Over Flower چهارمین توپ طلا در , دنج بلوگ رئال مادرید مراسم توپ , والپیپرجدید فوتبال دانلود , دانلود کده مطالب خبر ورزشی, دوستی و معماری بهترین شهر دنیا, انتخاب برتر مطالب دی 1391, در ایران,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات