تبلیغات

سنی و وهابیتسنی یا وهابی؟!

سنی یا وهابی؟!!

یکی از سوالاتی که همواره برای خیلی از موحدین واقعی پیش می آید این است که آیا وهابیت با اهل سنت تفاوتی دارد یا خیر؟!

در این میان خود وهابیون تلاش زیادی دارند که خود را اهل سنت معرفی نموده و وجود وهابیت و تفکر تکفیری را انکار می نمایند.

برای نمونه آقای شهاب ایراهیمی معروف به عبدالله حیدری، همیشه وجود وهابیت را انکار می کند و خود را از اهل سنت اصیل و واقعی معرفی می کند!!

اما برای اینکه به حقیقت پی ببریم لازم است به تفاوتهای اهل سنت و وهابیت اشاره کنیم و از این راه افراد سنی و وهابی را از هم تشخیص دهیم.

یکی از مسائلی که همواره مورد انتقاد وهابیت است و خود آقای حیدری هم همیشه از آن به عنوان خرافه و تحریف در دین یاد می کند، توسل به قبور است که وهابیت آن را شرک محسوب می کند و با این بهانه خیل زیادی از مسلمانان را از دایره اسلام خارج دانسته و خون آنها را مباح می دانند.

برای اثبات این نکته که توسل به قبر، شرک نیست و مسئله ای بوده که از دیرباز از جانب همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی مورد استفاده قرار می گرفته، اشاره به توسل مردم به قبر بخاری برای طلب باران در سال 464 ق می کنیم که از جانب علماء اهل سنت واقع شد و این حکایت به عنوان یکی از فضایل بخاری در کتابهای تاریخی ثبت و ضبط گردید.

«وقال أبو على الغسانى الحافظ أخبرنا أبو الفتح نصر بن الحسن السكنى السمرقندى قدم علينا بلنسية عام أربع وستين وأربعمائة قال قحط المطر عندنا بسمرقند فى بعض الأعوام فاستسقى الناس مرارا فلم يسقوا فأتى رجل صالح معروف بالصلاح إلى قاضى سمرقند فقال له إنى قد رأيت رأيا أعرضه عليك. قال وما هو قال أرى أن تخرج ويخرج الناس معك إلى قبر الإمام محمد بن إسماعيل البخارى ونستسقى عنده فعسى الله أن يسقينا فقال القاضى نعم ما رأيت فخرج القاضى والناس معه واستسقى القاضى بالناس وبكى الناس عند القبر وتشفعوا بصاحبه فأرسل الله تعالى السماء بماء عظيم غزير فقام الناس من أجله بخرتنك سبعة أيام أو نحوها لا يستطيع أحد الوصول إلى سمرقند من كثرة المطر وغزارته وبين سمرقند وخرتنك نحو ثلاثة أميال»

طبقات الشافعية الكبرى تالیف عبد الوهاب بن علي بن عبد الكافي السبكي ج 2 ص 173.


اکنون سوال ما از آقای حیدری این است که اگر توسل به قبر صحیح نیست چرا علماء در آن زمان به قبر بخاری توسل جسته و آن را شفیع خود قرار دادند؟!!

آیا شما عقاید اهل سنت را ترویج می دهید و یا عقاید وهابیت را؟!

چرا سعی در کتمان حقایق دارید و با سیاه نمایی، قصد ایجاد تفرقه در میان مسلمانان را دارید؟!

چرا در روز روشن به راحتی دروغ می گویید و از خدا و قیامت هراسی ندارید؟!!


روزی حق آشکار می گردد...
منبع : antivahabism[dot]blogfa[dot]com[slash]post-10[dot]aspx

وهابیت فرقه شیشه ای سنی یا , وهابیت حکم مفتی سنی مذهب عراق , سلفی و وهابی وهابیت وتکفیر , سلفی و وهابی ارمغان وهابیت , وهابیت؛ فرقه‎ای علیه شیعه و سنی, وهابیت حضرت مهدی عج در نگاه , شبهای مهتابی چه تفاوتی بین اهل ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات