تبلیغاتپرسش و پاسخ

 


راه های مختلفی برای رفع موهلی زائد صورت و بدن وجود دارد. یکی از این راه ها، استفاده از کرم های موبر است.دراین قسمت چند پرسش و پاسخ راجع به کرمهای موبر از دکتر شیزرپور را مشاهده میکنید.

-کرم های موبر برای رفع موهای زائد کدام قسمت های بدن است؟
از کرمهای موبر برای ازبین بردن موهای تمامی قسمتهای بدن میتوان استفاده کرد.

بیشتر خانم ها باید استفاده کنند یا آقایون؟چرا؟
این کرمها موها رادرسطحی پائین تر ازتیغ قطع میکنند.لذا موها کمی دیرتر درآمده و برخلاف تیغ نوک موها پس ازاصلاح تیز نشده و پوست نرمتر خواهدبود.بنابراین این کرمها برای ازبین بردن موهای زاید صورت خانمها مناسب ترند.البته درآقایانی که موهای زبر در ناحیه گردن داشته وبا اصلاح مشکل دارند،کرمهای موبر جایگزین خوبی برای اصلاح هستند.برداشتن موهای زاید دیگر قسمتهای بدن با کرم موبر درزنان ومردان تفاوتی ندارد.

آیا از این کرم ها کودکان و نوجوانان هم می توانند استفاده کنند؟ چرا؟
استفاده ازاین کرمها درکودکان ضرورتی ندارد.زیرا درسنین کودکی موی زایدی وجوندارد که بخواهیم آنرا برطرف کنیم.بعلاوه اینکه پوست کودکان ظریف وحساس بوده و امکان آسیب پوستی بالاتر است.استفاده از این کرمها درنوجوانان بعدازسن بلوغ بلامانع است.بعدازسن بلوغ بادرآمدن موهای زاید درناحیه زیربغل وناحیه تناسلی،درصورت تمایل به ازبین بردن موهای زاید این نواحی میتوان از کرم موبر استفده کرد.

روش استفاده ازکرمهای موبرچگونه است؟
روش استفاده از این کرمها به این ترتیب است:باید مقدارکافی از کرم موبر به ناحیه مودار که خشک وتمیز باشد مالید.وپس ازگذشت مدت زمان معینی آنرا با آب گرم شست.مقدارکرم بایدکافی باشد به این ترتیب که تمامی سطوح موها پوشیده شود. ناحیه باید خشک وتمیز باشد.اگر ناحیه موداردراثرتعریق خیس بوده یا از قبل آغشته به کرم یا روغن باشد،کرم موبربه خوبی عمل نخواهدکرد.

ترکیب آنها چیست؟
مواد اصلی کرمهای موبر سدیم تیوگلیکولات وکلسیم هیدرواکسید(نوعی باز) است
این موادبانددی سولفید کراتین را می شکنند.ماده اصلی تشکیل دهنده مو کراتین است.کرمهای موبر ماده کراتین را حل میکنند.به این ترتیب منجر به شکسته شدن وکنده شدن مو میشوند.این کار را با حل کردن پیوندهای شیمیایی سولفور درون کراتین میکنند.
لایه سطحی پوست نیزحاوی کراتین است.اگرکرم موبر مدت طولانی درسطح پوست باقی گذارده شود،امکان آسیب رسیدن وتحریک پوست افزیش میابد.

اگر کسی به این کرم ها حساسیت داشته باشد باید چکار کند؟
کرمهای موبر ممکن است الرژی را باشند.این الرژی ممکن است به ماده اصلی کرم موبر یعنی سدیم تیو گلیگولات ویا کلسیم هیدروکساید باشد.همچنین ممکن است الرژی به موانده نگهدارنده (پرزرواتیو)عطرو یا افزودنیهای دیگردرون کرم موبرباشد.لذابهتر است قبل از استفاده کرم را روی پوست خودتست کنید.مقداری ازکرم را بداخل بازو بمالید.وپس از نیم ساعت آنرابشوئید.

اگردرمحل التهاب وقرمزی وخارش ایجاد نشد یعنی احتمالاً به این کرم موبرآلرژی ندارید.اگرفردی به کرمهای موبرآلرژی داشته باشد نباید ارآنها استفاده کند.راهی برای حساسیت زدائی نسبت به این کرمها وجودندارد. هرگزکرم موبر را روی پوست آسیب دیده(بریده،زخمی …) استفاده نکنید.کرم موبر نباید روی پوست قرمز یا ملتهب(به هردلیلی)استفاده شود.کرم موبر نباید نزدیک به چشم استفاده شود.

باید هر چند وقت یکبار از این کرم ها استفاده کرد؟
هیچ محدودیتی دردفعات استفاده ازاین کرمها وجودندارد.

این کرم ها چه انواعی دارد؟(کرم، موس،ژل)؟
اشکال مختلف کرم موبردربازارموجوداست.اشکال اسپری،ژل و موس نیز وجوددارند.ماده اصلی تشکیل دهنده این اشکال مختلف یکی اسیت و فرقی باهم ندارند.

برای خرید این کرم ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟
ماده اصلی کرمهای موبر یکی است.اما انواع مختلف کرمهای موبردربازارموجوداست.تفاوت این ها درچیست؟کرم موبر برای نواحی مختلف بدن وجوددارد.مثلا کرم موبربرای صورت باکرم موبر دیگر نواحی بدن تفاوت دارد. این تفاوت در غلظت ماده مؤثره کرم موبر است.انواع مخصوص صورت ماده مؤثره رقیق تری دارد.

به غیرازمورد فوق تفاوت دیگری درکرمهای موبر وجود ندارد.برندهای مختلف کرم موبر بیشترازجهت رنگ عطر و یا بسته بندی فرق دارند.مهم این است شرکتهای سازنده استانداردتولید را رعایت کرده وازتبلیغات اغراق امیز وگمراه کننده پرهیزکنند. برخی شرکتهای سازنده کرم موبر مواد افزودنی مثل ژل الوورا یا ترکیبات نرم کننده دیگر اضافه میکنند.ادعای کرم موبردائمی عجیب وغیر علمی است.هیچ کرم موبرباخاصیت ازبین بردن دائمی موها وجودندارد.حتی هیچ کرم موبری با خاصیت کاهش موهای زاید نیز وجود ندارد.

البته کرمهایی باخاصیت کاهش موهای زائد وجود دارند.ولی این کرمها موبرنیستند.بلکه بایداین کرمها را مثل کرم معمولی روزی دوباربه ناحیه مودار مالید.درطی مصرف مداوم به مرور زمان منجر به کاهش موهای زاید ناحیه موردنظر میشوند.این اثر کاهش موهای زاید تا وقتی ادامه می یابد که شما به مصرف آن کرم ادامه دهید.باقطع مصرف کرم موها به حالت طبیعی برمیگردند.یعنی اثر ماندگار ندارند.

تنها کرمی که ازنظرعلمی ثابت شده اثرکاهنده موهای زاید دارد،کرم افلورنتین است.این کرم درحال حاضردربازار داخلی ایران موجود نیست.کرمهای کاهنده موهای موهای زاید که در حال حاضر دربازارداخلی در دسترس هستند ، فاقد شواهد و مدارک علمی کافی( مقاله ثبت شده در web of science ) می باشند. مطالعاتی که خود شرکت سازنده یا تولید کننده ماده اولیه انجام میدهد فاقد هرگونه ارزش علمی است.

دکترمحمدشیزرپور متخصص پوست ومو ولیزر   

سوال-من بیش از حد لاغر هستم. لطفا راه‌های چاق شدن را بفرمایید.

پاسخ-اولا باید توجه داشت که برخی افراد، به طور سرشتی لاغر هستند و چاق کردن این افراد بسیار دشوار و زمان‌بر است، اما به هر حال در اکثر موارد می‌توان با رژیم پرکالری حدودا ماهی یک کیلوگرم وزن این افراد را اضافه کرد. کالری اضافی نه به صورت غذا، بلکه به صورت حاشیه‌ای باید دریافت شود. منظور این است که فرد اگر اشتها داشت خودش یک کفگیر پلو بیشتر می‌خورد و نیاز به توصیه متخصص تغذیه نبوده، اما استفاده از یک لیوان آبمیوه طبیعی یا نکتار در صبحانه (علاوه بر صبحانه معمول خودشان) و استفاده از تنقلات کم‌ضرر در فاصله غذاها به‌ویژه بعد از شام مثل یک بستنی یا چند شکلات یا یک نعلبکی مغز پسته، بادام یا فندق می‌تواند موثر باشد. در  کسانی که مشکل چربی ندارند، استفاده از ماست‌های پرچرب نیز همراه ناهار توصیه می‌شود.

دکتر سید مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه و رژیم درمانی انستیتو تحقیقات تغذیه کشور

سوال-برای کاهش اشتها چه گیاهان دارویی را توصیه می‌کنید؟

پاسخ-تمام گیاهان و میوه‌هایی که دارای فیبر یا الیاف فراوان باشند، می‌توانند در کاهش اشتها و یا به اصطلاح سیری موثر باشند. الیاف گیاهی به‌خصوص در نوع خام بعد از ورود به بدن باعث جذب آب شده و چندین برابر حجیم می‌شوند، لذا می‌توانند تا حدی جایگزین غذا شوند و احساس سیری را به‌وجود آورند. به همین دلیل مصرف سبزی‌ها و میوه‌‌های مختلف به مقدار زیاد، علاوه بر وارد کردن مقدار زیادی فیبر به بدن باعث رفع یبوست می‌شود و به‌طور کلی هضم، جذب و دفع را منظم و سهل می‌نماید، لذا از این طریق میوه‌ها و سبزی‌ها می‌توانند باعث کنترل وزن گردند. از جمله گیاهان دیگری که می‌تواند تا حدی در کاهش وزن موثر باشد، چای سبز است که می‌توان آن را مانند چای سیاه و تا حد مصرف چای سیاه مصرف نمود.
در سال‌های اخیر پودرهایی از الیاف استخراج شده از گیاهان خوراکی مانند ذرت تهیه شده که در حال حاضر در داروخانه‌ها عرضه می‌گردند. طرز مصرف و میزان خوراک آنها بر روی بسته آنها ذکر شده است. اکثر این پودرها با آب یا شیر قابل خوردن می‌باشند. این محصولات بعد از مصرف با جذب آب یا مایعات حجیم شده و باعث کاهش اشتها می‌شوند. مصرف این پودرها به شرط تحرک زیاد و یا ورزش و پیروی از رژیم کم‌چرب، باعث اثر بیشتر در کاهش وزن و کنترل آن می‌شود.

دکترمحمد حسین صالحی سورمقی دکترای تخصصی فارماکوگنوزی و استاد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران

سوال-آیا استفاده از دستگاه‌های آب کننده چربی موضعی مفید است؟

پاسخ-در حال حاضر تبلیغات، دو گروه اصلی از دستگاه‌ها را به عنوان آب کنندگان چربی موضعی معرفی می‌کنند. گروه نخست دستگاه‌هایی هستند که با ارسال امواج الکتریکی موجب انقباض‌هایی در عضلات شده و با ایجاد این انقباض‌های مکرر در عضلات، ممکن است موجب صرف انرژی شوند. این نوع دستگاه‌ها مورد تایید اداره غذا و دارو نبوده و استفاده از آن‌ها را برای اهداف کاهش وزن توصیه نمی‌کند. مهمترین عوارض مرتبط با بکارگیری این دستگاه‌ها، ایجاد سوختگی‌های سطحی در محل قرار گرفتن الکترودهای این دستگاه‌ها می‌باشد. همچنین ممکن است تحریکات الکتریکی این دستگاه‌ها با امواج الکتریکی طبیعی بدن نظیر امواج مغزی تداخل کنند. به همین دلیل بکارگیری این دستگاه‌ها در افراد مبتلا به ناراحتی‌های عصبی و به ویژه صرع و تشنج‌های عصبی ممنوع است.
گروه دوم دستگاه‌هایی هستند که با وارد آوردن ضربه‌هایی موضعی موجب فرم گرفتن عضلات شده و به این روش (نه با کاهش چربی موضعی) ظاهر اندام فرد را بهبود می‌بخشند. به تازگی برخی دستگاه‌ها به بازار عرضه شده است که شرکت‌های سازنده مدعی هستند استفاده از آن‌ها موجب کاهش سلولیت (چربی‌های زیرپوستی که برای مدتی طولانی در موضع انباشته شده و موجب ظاهری پوست پرتقالی در پوست می‌شوند) خواهد شد. البته برای تایید یا رد اثرات این دستگاه‌ها، انجام آزمون‌های طولانی مدت مورد نیاز است.
در پایان ذکر این نکته الزامی است که هیچیک از این دستگاه‌ها کاهنده چربی نبوده و اکثر آن‌ها با افزایش تونوس عضلات، فرم ظاهری بدن را بهبود می‌بخشند.

دکتر محمد حضوری استادیار دانشگاه علوم پزشکی قم

سوال-آیا می‌توان اسفناج پخته یا خام را در فریزر نگهداری کرد و برای چه مدت؟

پاسخ-در بعضی از سبزی‌ها مانند هویج و اسفناج مقدار زیادی نیترات وجود دارد که در اثر تماس با آلودگی میکروبی به نیتریت تبدیل می‌شود و با آمین‌ها و اسیدهای آمینه‌ای که از ترکیبات طبیعی مواد غذایی می‌باشند، ترکیبات سرطانزایی به نام نیتروزآمین‌ها را به وجود می‌آورند. همچنین حرارت دادن مجدد اسفناج منجر به تبدیل نیترات‌ها به نیتریت و سپس نیتریت به نیتروز آمین‌ها می‌شود، بنابراین بهتر است اسفناج را به صورت خام و تازه و تنها به مدت حداکثر یک هفته در یخچال نگهداری نمایید.

مریم آریافر کارشناس تغذیه کارشناس ارشد علوم و صنایع غذایی

سوال-مادری ۷۰ ساله دارم که دوره‌های متناوب اسهال و یبوست دارد. مشکل ایشان چیست و آیا درمان غذایی برای رفع آن وجود دارد؟

پاسخ-احتمالا مادر شما به سندرم روده تحریک‌پذیر مبتلا می‌باشند. در این بیماری، مشکل اصلی در روده است و بنابراین مواد غذایی یا خیلی سریع و یا خیلی کند از روده خارج می‌شوند و در نتیجه بیمار درگیر اسهال و یبوست متناوب و مکرر است. علائم این بیماری زمانی که بیمار در استرس باشد بیشتر بروز می‌کند. علائم بیماری در افرادی که درگیر سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) هستند، با کوچک‌ترین تغییرات در زندگی مانند مسافرت، تشدید می‌شود. با مراجعه به پزشک و با توجه به زمان و تکرار علائم و انجام کولونوسکوپی، بیماری تشخیص داده خواهد شد. برخی غذاها نظیر غذاهای پرچرب و خوراکی‌های حاوی کافئین می‌توانند سبب تحریک روده بزرگ و بدتر شدن علائم شوند. ضمنا غذاهایی که گاز فراوان تولید می‌کنند نیز سبب تشدید علائم بیماری می‌شوند. بهتر است بیماران مبتلا به این اختلال، از خوردن غذاهای پرچرب پرهیز نمایند، هر روز مقدار زیادی آب بنوشند، مقدار غذا را کاهش ولی دفعات دریافت غذا را افزایش دهند، مصرف غذاهای حاوی فیبر را به تدریج افزایش داده و با انجام نرمش و ورزش استرس را از خود دور کنند. مصرف چای نعنا نیز می‌تواند در برخی موارد به کاهش علائم کمک کند.

آزاده نجارزاده متخصص تغذیه و رژیم درمانی

سوال-افرادی که عضلاتی شُل، افتاده و بد فرم دارند، از چه مواد غذایی باید بیشتر استفاده کنند؟

پاسخ-مهم‌ترین عامل تغذیه‌ای که بر فرم عضلات موثر است، میزان انرژی دریافتی فرد می‌باشد. با افزایش دریافت انرژی، میزان ذخایر چربی در بدن و به‌ویژه در نواحی زیر پوستی افزایش یافته و موجب ایجاد ظاهری افتاده، شُل و بد فرم می‌شود. همچنین نباید فراموش کرد که انجام فعالیت‌های ورزشی منظم نقش بسیار مهمی در حفظ زیبایی ظاهری اندام‌ها و عضلات دارد. لازم به ذکر است که انجام ورزش‌های قدرتی و نیز انجام تمرینات با وزنه به عنوان بهترین نوع فعالیت‌های ورزشی برای شکل دادن به عضلات مطرح هستند. البته باورهای افراطی در بین برخی افراد و گروه‌های جامعه در مورد نقش تغذیه در فرم دادن به عضلات وجود دارد. به عنوان مثال برخی ورزشکاران معتقدند با افزایش دریافت پروتئین، عضلات فرم خشک‌تری به خود گرفته و سفت می‌شوند. البته هنوز هیچ مطالعه‌ای چنین تاثیری را تایید نکرده و از طرف دیگر دریافت زیاده از حد پروتئین‌ها ممکن است با بروز برخی عوارض جانبی همراه باشد. بنابراین بهتر است برای داشتن عضلاتی خوش‌فرم، از یک برنامه غذایی متعادل پیروی کرده و فعالیت‌های ورزشی مناسبی را پس از مشاوره با یک مربی ورزشی به‌طور روزانه برای خود در نظر بگیرید.

دکتر محمد حضوری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم

سوال:سلام.پوست صورتم خیلی کدر و تیره شده. دستهامم همیشه خشکه ظاهرش خیلی ناجوره.از بهترین کرمهاام استفاده کردم ولی بی فایده بوده. توصیه شما چیه؟ ممنون
پاسخ:سلام.برای دستهاتون روغن زیتون یا بادام و یا یک کرم مرطوب کننده فرقی نمکنه به سلیقه خودتون کاملا به دستتون بزنید و بعد یک جفت کیسه فریزر یا دستکشهای پلاستیکی یه بار مصرف دستتون کنیدو مچتونو با یه کش ببندید که کیسه در نیاد این کار موجب تعریق و رطوبت کافی برای پوست می شه و نتیجه را خودتون به خوبی خواهید دید(ترجیحا این کار را شب که میخواهید بخوابید انجام بدید که تا صبح بمونه و یک هفته ای انجام بدید بعدا همیشه پوست نرم زیبایی خواهید داشت).برای صورتتون هم روزانه یک عدد قرص ویتامین سی و زینک همینطور می توانید از  ماسک روشن کننده MATISهم استفاده کنید.سلامت و تندرست باشید.

سوال:برای از بین بردن لک‌های صورت و روشن شدن رنگ پوست باید چکار کنم. لطفاً یک نمونه طرز تهیه‌ی ماسک با طبع سرد نیز برای همین مشکلات ارائه دهید.
پاسخ:برای از بین بردن لک‌های صورت و بدن می‌توان از روش‌های شیمیایی (دارویی) یا تکنیک‌هایی مانند میکرودرم و لیزر استفاده کرد. لک‌های صورت با استفاده از کرم‌های بی‌رنگ‌کننده مانند کرم‌های حاوی هیدروکینون (Hydroquinoine) از بین برد. این دارو به اشکال ۲% بدون نیاز به نسخه و ۳% و ۴% در دسترس است. هیریدکنیول یک داروی حساسیت‌زا است. این ترکیبات را باید برای چندین ماه استعمال کرد ولی امروزه این دارو کم‌کم از داروخانه کشورها در حال حذف شدن است. ترتینوئین از دیگر داروهای قابل استفاده است که با غلظت پایین شروع و به تدریج غلظت دارو افزایش داده می‌شود. هیروکینول لک و مک و لنتیکو را بی‌رنگ می‌کند، ولی روی لکه‌های شیر‌قهوه‌ای یا خال‌های پیگمانته بی‌اثر است. امروزه از داروهای حاوی اسید میوه AHA و کرم‌های حاوی کوجیک اسید به فراوانی جهت روشن کردن پوست و رفع لک‌های پوستی استفاده می‌شود. همان‌طور که گفته شد، روش‌های مکانیکال، مانند میکرودرم آبریشن با برداشتن لایه‌های پوست به صورت میکروبی و یا لیزر و … نیز در کنار مصرف داروهای شیمیایی، موثر است و امروزه به کرات استفاده می‌شود.
یکی از ماسک‌های گیاهی لک‌بر جهت استفاده شما به شکل زیر می‌باشد که لازم است به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست تمیز (به جز دور چشم) زده شده و سپس با آب ملایم بشویید.
پودر جو دوسر: ۱ قاشق چایخوری
آب لیموترش تازه: ۱ قاشق چایخوری
پودر شیرین بیان :یک دوم قاشق چایخوری
گلاب:۱ قاشق غذاخوری

سوال : با سلامو خسته نباشید برای تیرگی زیر بغل و پشت زانوی پا از چه کرمی می توان استفاده کرد؟آیا کرو ضد لک ایووروشه مناسبه؟ ممکنه این کرم گیاهی حساسیت هم بیاره و باعث تورم بشه؟
پاسخ :سلام.ممنون. کرم روشن کننده ماتیس بلانش.

سوال : با سلام وخسته نباشید برای رفع بوی بدن چی پیشنهاد می کنید
پاسخ :سلام.ممنون. ژل شستشوی اگزوویانس در حمام بمالید

سوال:من پوست صورتم چرب است و خیلی جوش می‌زند، خوردن کشمش، خرما و فلفل دلمه برای من ضرری ندارد؟
پاسخ:خوردن غذاهای چرب، کشمش و … صرفا می‌تواند باعث چاقی شود و نه جوش صورت. اما محدودیت غذایی متوسط، در صورتی که بیمار احساس می‌کند برخی غذاها پس از مصرف باعث افزایش جوش‌ها می‌شوند، بد نیست.هنوز هیچ جواب قطعی و دقیقی در مورد مصرف یا عدم مصرف غذاهای چرب و شیرین و محرک که پاسخگوی همه افراد باشد، وجود ندارد. قدیمی‌ها خوردن غذاهای محرک و با تبع گرم را به علت ایجاد گرمی در کبد که (پالایشگاه بدن است) منع می‌کنند.پس در صورتی که احساس می‌کنید خوردن مواد غذایی ذکرشده باعث تشدید مشکل شما می‌شود، از خوردن آنها پرهیز کنید. قابل ذکر است مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۷ توسط مرکز تحقیقات دانشگاه RMIT شهر ملبورن انجام شد، نشان داد آکنه افرادی که تحت رژیم غذایی با نمای گلاسمیک پائین هستند و کربوهیدرات کمتری مصرف می‌کنند، نسبت به افراد با رژیم گلاسمیک بالا سریع‌تر بهبود می‌یابد.

سوال : سلام خسته نباشید. برای درمان جای سوختگی ناشی از برخورد پوست با جسم خیلی داغ چی معرفی میکنید
پاسخ : سلام.ممنون.کرم اکسید زینک وبتامتازون

سوال : با عرض سلام و خسته نباشید…من میخواستم یک محصول برای سیاهی و گودی زیر چشم که با استرس و بی خوابی زیاد مشود را معرفی کنید.((آیا درسته مگن اگه استفاده کنی باید تا همیشه استفاده کنی؟)) با تشکر بسیار
پاسخ : سلام و ممنون.ژل کرم دور چشم بابور

سوال:خسته نباشید.برای ازبین بردن جوش ولکه های پشت کمر چکار باید انجام داد ؟همچنین مزاج من گرم است!
پاسخ:ممنون.کرم لایه بردارRetinoid05% درصد.

سوال-من باردار هستم آیا رنگ کردن مو ایرادی دارد؟
پاسخ- بهترین زمان برای رنگ کردن مو بعد از سه ماهه‌ی اول بارداری است. قبل از رنگ کردن کل مو ابتدا قسمت کوچکی از مو را رنگ کنید چون به علت تغییرهای هورمونی، احتمال حساسیت‌زایی در این دوران بسیار زیاد است. به خاطر داشته باشید که رنگ کردن حتما در محیطی انجام شود که هوای تمیز و تازه در محیط جریان داشته باشد که باعث مشکلات تنفسی برای مادر نشود. محققان تاکید می‌کنند که رنگ کردن موها با فاصله‌ی یک اینچ بالاتر از ریشه‌های مو صورت گیرد.

سوال-لطفاً در مورد عوارض کرم ترتینوئین و موارد مصرف آن توضیح دهید.
پاسخ-ترتینوئین یا اسید ویتامین A، داروی انتخابی برای آکنه‌های غیرالتهابی (جوش‌های غیرالتهابی) است. بیمار جهت درمان باید ابتدا پوست ناحیه مورد نظر را با آب و صابون شسته و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد (جهت کاهش اثرات تحریکی دارو) داروی فوق را استفاده کند. فرم لوسیون و محلول دارو قوی‌تر ولی تحریک‌کننده‌تر است؛ اما فرم کرم یا ژل آن ملایم‌تر می‌باشد. جهت پوست‌های چرب کرم و پوست‌های خشک ژل استفاده می‌شود. طی مصرف این دارو، ممکن است التهاب ایجاد شده و به‌طور گذرا آکنه (جوش‌ها) تشدید شود. مصرف مداوم موضعی منجر به نازک شدن لایه شفافی می‌شود و پوست را نسبت به آفتاب‌سوختگی و آسیب‌های ناشی از‌ آفتاب و تحریک ناشی از باد، سرما یا خشکی مستعد می‌کند. مواد تحریک‌کننده‌ای مثل داروهای بندآورنده خون، الکل و صابون‌های‌آکنه معمولاً در طی مصرف طولانی این دارو تحمل نمی‌شود؛ بنابراین بهتر است از مصرف صابون‌های مخصوص آکنه یا ساینده اجتناب کرد. برای به حداقل رساندن سوزش و خارش احتمالی باید قبل از استعمال، حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با شستن صورت فاصله انداخت. بیمارانی که در آب و هوای سرد و خشک زندگی می‌کنند، باید آن را ابتدا به صورت یک روز در میان تا دو روز در میان شروع کرده و در صورت عدم ایجاد خارش و سوزش به هر شب برسانند. از مالیدن این دارو به گوشه‌های بینی و دهان و چشم‌ها باید اجتناب کرد. همچنین چانه به علت حساسیت زیاد اولین ناحیه‌ای است که دچار قرمزی و پوسته‌ریزی می‌شود. در طی ماه‌های تابستان در صورتی که زیاد در معرض آفتاب قرار می‌گیرید، حتماً از کرم‌های ضدآفتاب قوی استفاده کنید. در چندین هفته اول درمان ممکن است آکنه شدت پیدا کند که این مسأله گذرا است و با ادامه درمان بهبود می‌یابد. در صورت بروز پوسته‌ریزی و قرمزی شدید بایستی دفعات و مصرف دارو به یک تا سه روز در میان کاهش و مجدداً به تدریج دفعات مصرف افزایش یابد.

سوال-آیا آندومتر و آندومتریوز با هم متفاوت است و درمان آن چگونه می‌باشد و ‌آیا با جراحی درمان می‌شود؟
پاسخ-بافت طبیعی رحم را اندومتر گویند و وجود بافت اندومتر فعال در هر نقطه‌ای خارج از محل طبیعی (رحم) را اندومتریوز گویند که شایع‌ترین محل گرفتاری آن در ۵۰ درصد موارد، داخل لگن است و از‌ آن میان گرفتاری تخمدان‌ها در حدود ۴۰ درصد کل موارد اندومتریوز را شامل می‌شود. حدود ۱ تا ۲ درصد زنان به این بیماری مبتلا می‌شوند و میزان شیوع آن در سنین باروری حدود ۱۰ درصد و در زنان نازا حدود ۲۵ الی ۴۰ درصد است. این بیماری عامل ۵ تا ۱۵ درصد موارد نازایی زنان بوده و شیوع سنی آن ۲۵-۴۵ سالگی است. علائم و نشانه‌های بیماری بسیار متغیر و بر حسب عمل گرفتاری و شدت بیماری متفاوت است. در حدود ۴۰ درصد موارد با علائم قاعدگی دردناک، مقاربت دردناک و نازایی ظاهر می‌شود. درد قاعدگی در این افراد از یک روز قبل از قاعدگی شروع و حدود سه روز ادامه دارد و اکثراً به داروهای ضد درد رایج جواب نمی‌دهد و تمام لگن را می‌گیرد. در مواردی که دستگاه گوارش، خصوصاً کولون نزولی را درگیر می‌کند، علایم به صورت دردهای کراپی شکمی وجود خون در مدفوع، نفخ شکم و اسهال یا یبوست دوره‌ای مشخص می‌شود. تشخیص قطعی به کمک «لاپاراسکوپی یا لاپراتومی» و انجام پیوپسی امکان‌پذیر است. درمان در ابتدا به‌صورت دارویی است. در موارد مقاوم به درمان‌های طبی، یا اندومتریوزهای تخمدانی بیشتر از یک سانتی‌متر و یا چسبندگی و انتشار وسیع به سایر بافت‌ها، باید اقدام به جراحی و برداشت بافت ناحیه مبتلا کرد. در زنان بالای ۳۵ سال یا بیماری که قصد بارداری ندارد، درمان انتخابی، عمل جراحی و برداشتن رحم با لوله‌های رحمی و تخمدان‌هاست. موارد اندومتریوز خارج لگنی نیز معمولاً با مصرف دارو برطرف می‌شود.

سوال-خانمی ۴۹ ساله هستم که پای چپم از انگشتان تا مچم دارای تورم است. پای راستم نیز تا حدی. وزنم ۱۱۶ کیلوگرم و قدم ۱۶۵ سانتی‌متر است. آزمایشات خونم نرمال است ولی کمی کبدم چرب است.
پاسخ-شما دارای اضافه وزن زیادی هستید و همان‌طور که می‌دانید، اضافه وزن می‌تواند آسیب‌های زیادی به انسان بزند؛ از جمله فشار بر روی مفاصل و اندام‌های تحتانی. بنابراین در مرحله اول باید وزن خود را به روش صحیح و کاملاً علمی کاهش دهید. با کم کردن وزن، فشار روی بافت‌ها و اندام‌های تحتانی کم شده و در نتیجه تورم پاها کاهش می‌یابد. از طرف دیگر، فشار و بار قلبی هم با کاهش وزن شما، کم می‌شود. یکی از علل تورم اندام تحتانی می‌تواند مشکلات قلبی و کلیوی باشد؛ بنابراین لازم است بررسی‌های قلبی کامل، از جمله اکوکاردیوگرافی و … انجام شود. همچنین تست‌های کلیوی و سونوگرافی از کلیه‌ها هم در کنار آزمایش‌های خونی لازم است. از طرفی همان‌طور که خودتان ذکر کردید، دارای کبد چرب خفیف هم هستید که خود نیازمند داشتن رژیم‌های غذایی خاص جهت بهبود آن است. بنابراین توصیه می‌شود ابتدا زیر نظر یک متخصص تغذیه (نه کارشناس تغذیه) به علت داشتن بیماری‌های همراه، اقدام به رژیم غذایی مناسب کنید و در کنار آن بررسی‌های کلیوی و قلبی جهت بررسی‌های بیشتر انجام شود.

سوال-لیزر چقدر باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شود؟
پاسخ-لیزر امروزه به عنوان بهترین، موثرترین و سریع‌ترین روش از بین بردن موهای زائد و ناخواسته جای خود را در دنیا باز کرده است. اشعه لیزر بدون آنکه به سطح پوست آسیبی برساند و یا به سیستم داخلی بدن نفوذ کند، فقط وارد پوست شده و جذب فولیکول‌های مو می‌شود و به‌طور همزمان صدها فولیکول مو را تخریب می‌کند. معمولاً بین ۴ تا ۶ جلسه جهت اثربخشی آن لازم است که به فواصل یک ماهه انجام می‌شود. لیزر با گرمای ایجادکننده باعث از بین رفتن موها می‌شود.

سوال-علت ایجاد لک‌های پوستی قهوه‌ای روی صورت چیست؟
پاسخ-لک‌های پوستی ممکن است به رنگ قهوه‌ای روشن یا تیره یا سیاه باشد. در هر حال حاصل افزایش دما سبب سلول‌های رنگ‌ساز بنام فلانوسیت می‌باشد. تحریک این سلول‌ها گاه به علت نور آفتاب، گاه در خانم‌ها به علت تغییرات هورمونی مثل ایام حاملگی و یا مصرف داروهای ضدبارداری و یا مصرف استروژن برای جلوگیری از عوارض یائسگی مثل پوکی استخوان یا گُر گرفتگی است. هورمون استروژن مثال تحریک ملانوسیت است و هورمون پروژسترون هم در ایجاد لک‌های پوستی نقش تحریک‌کننده دارد. عامل دیگر در این لک‌ها، بیماری‌های پوستی و ضربه و سوختگی است که پس از بهبود جای آنها قهوه‌ای می‌ماند. استفاده از لوازم آرایشی در خانم‌ها نیز می‌تواند از علل لک‌های پوستی باشد. مبتلایان به بیماری‌های تیروئید هم بیشتر از افراد سالم دچار لک می‌شوند.

سوال-چند روز پیش، چیزی به نام مسواک خورشیدی از یکی از دوستانم شنیدم، لطفا در مورد آن توضیح دهید.
پاسخ-در سال‌های اخیر استفاده از بعضی از آدامس‌ها برای تنظیم PH دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها توسط دندانپزشکان توصیه می‌شود، ولی به نظر می‌رسد جدیدا نور خورشید هم رقیبی برای مسواک و خمیردندان شده است. پژوهشگران ژاپنی نوعی مسواک خورشیدی به نام Soleday- J3X ساخته‌اند. هنگام استفاده از این مسواک عملا خمیردندانی وجود ندارد. یک پنل ذخیره کننده نور خورشید در مرکز این مسواک جاسازی شده است که با شارژ شدن آن توسط خورشید می‌توان الکترون‌ها را از طریق یک سیم به نوک شاخک‌های برس مسواک فرستاد. این الکترون‌ها با انجام یک واکنش شیمیایی با اسید موجود در بزاق دهان باعث از بین رفتن باکتری‌ها شده و به از بین بردن پلاک‌های دندانی کمک می‌کنند. در این روش دیگر نیازی به خمیردندان نیست. یک شرکت ژاپنی ساخت چند دستگاه از آن را به شکل آزمایشی عهده‌دار شده است و ۱۲ نوجوان داوطلب آزمایش مزایا و معایب آن نسبت به مسواک و خمیردندان معمولی شده‌اند. جالب اینکه انرژی خورشیدی مورد نیاز این مسواک بسیار کم و به اندازه انرژی مصرفی ماشین حساب‌های خورشیدی است. هنوز نمی‌توان به طور حتم بیان کرد که آیا استفاده از این محصول می‌تواند جایگزین خوبی برای مسواک و خمیردندان فعلی باشد یا خیر.

سوال-دختری ۲۰ ساله هستم که علاقه زیادی به برنزه کردن پوست خود دارم ولی خانواده شدیدا مخالف است. لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا برنزه کردن مضر است یا نه؟
پاسخ-تب و تاب برنزه شدن یکی از معضلات جامعه امروزی است که در طی چند سال اخیر میان جوانان متداول شده و افراد برای رسیدن به آن به آفتاب گرفتن طولانی در هوای آزاد، استفاده از محصولات شیمیایی مانند انواع لوسیون و اسپری و سرانجام استفاده از دستگاه‌های برنزه‌کننده موسوم به «سولاریوم» می‌پردازند. به طور طبیعی پوست نسبت به اشعه‌های نور خورشید از جمله اشعه ماوراءبنفش حساس است بنابراین قرار گرفتن بدون پوشش مناسب و ضدآفتاب در معرض نور خورشید مستقیم خطرناک است. تابش اشعه زیان‌بار نور خورشید یکی از دلایل بروز سرطان‌های پوستی است.قابل توجه است که در بروز سرطان‌های پوستی، دوران کودکی بسیار مهم‌تر از دوران نوجوانی و جوانی است در بررسی‌های انجام شده ثابت شده است که در مبتلایان به سرطان، ۵۰ درصد کل نور آفتابی که به بدن فرد تابیده و مضر بوده تا سن ۱۸ سالگی بوده است. متاسفانه کودکان امروزه بدون پوشش مناسب از صبح تا شب در کنار دریا و استخرها رها می‌شوند.بنابراین خوابیدن زیر نور مستقیم و طولانی خورشید و سولاریوم را اصلا به شما و نه به هیچکس دیگری توصیه نمی‌کنم. شما در صورت تمایل به برنزه شدن می‌توانید از کرم‌های اتوبرنزه استفاده کنید. این کرم‌ها مثل کرم پودرهای آرایشی می‌باشند و ضرری ندارند.

توجه : به اطلاع سروران عزیز مخاطب میرساند به علت تراکم و ازدیاد روزافزون سوالات ،پاسخ شما دوستان در اولین فرصت و به نوبت داده خواهد شد.شکیبایی شما را می ستاییم

سوال-موهایم را هایلایت کردم n7 خیلی روشنه و به طلایی می زنه میخوام تیره تر بشه و بیس موهام قهوه ای که به زیتونی میزنه، واینکه نمیخوام کل موهام رو رنگ کنم.پاسخ :لازم نیست کل موها دوباره رنگ شود چه با فویل چه با کلاه جدا کرده باشید فرقی نداره دوباره همون قسمتها رو جدا کنید و رنگ مورد نظر رو بزنید؛c6 با اکسیدان ۶% .

سوال : واریاسیون نقره ای چه وقت استفاده می شود؟
پاسخ -واریاسیون نقره ای شاین هست و رفله بنفش دارد که زردی را میگیرد.

سوال-مادر من موهاشو رنگ کرده ولی رنگ تیره تر از رنگی که میخواست شده است به نظر شما چکار کند؟

جواب- بهترین کار استفاده از peroxide cap است که در واقع اکسیدان ۴٠ درصد را با کاندیشنر/نرمکننده مخلوط کرده و برای ٢٠ دقیقه روی مو بگذارید و کلاه پلاستیکی را روی آن بکشید و اگر توانستید آن را کمی باسشوار گرم کنید یا حوله روی آن بکشید تا کمی گرم شود. همچنین میتوانید اکسیدان را با شامپو مخلوط کنید و مو را شامپو زده و ۵ دقیقه شامپو را روی مو بگذارید بماند. این کار باعث میشود که رنگ موی شما بتدریج کم رنگ شود. ممکن است نیاز باشد تا این کار را چند بار انجام دهید.

سوال-سلام.من موهای مشکی پرکلاغی.میخوام برای اولین بار رنگ کنم.البته یه بار چند سال پیش رنگ کردم اصلن رنگ نگرفت.به نظر شما اورال ۵ روی موهای من خوب در میاد.میخوام قهوه ای تیره بشه نمیخوام زیاد روشن شه.اما نمیدونم چی بزنم که هم رنگ بگیره هم زیاد روشن نشه .دکلره هم نمیخوام بکنم.ممنون میشم راهنماییم کنین.

پاسخ -شما پایه ی هفت اورال از رنگ های زیتونی نسکافه ای یا دودی را انتخاب کنید . در کل هر رنگیه انتخاب می کنید پا یه ی هفت باشد . بلوندمتوسط مثل دودی یا زیتونی روی وهای شما قهو ای متوسط ایجاد می کند………ولی کمی قرمزی هم دارد چون موی پر کلاغی رنگدانه های قرمز زیاد دارد می تونی به اندازه ی ۲بند انگشت واریاسیون سبز بریز که تو اورال بهش می گن انتاس سبز….

سوال-سوالم اینه که از واریاسیون روشن کننده چطور باید استفاده کرد؟ آیا میشه به جای دکلره وبرای ۱-۲ درجه روشن تر شدن ازش استفاده کنیم؟؟؟پاسخ-واریاسیون ها رنگ های موقتی هستن و در رنگساژ ها ازش استفاده می کنند ؛ برای دکلره نمی شه ازشون استفاد کرد؛اما در ترکیب رنگها چرا … مو را حدود دو درجه روشن تر می کنه.

سوال-چطور میتوان رنگ زیتونی زیبا بادوام داشت؟؟
پاسخ -مثلا شما میخوای رو پایه ۶ یا ۷ که همون زرد هست زیتونی بزنید میگیم زیتونی از ترکیب چه رنگهایی بوجود میاد (زرد و آبی) پس ما باید زرد و آبی رو ترکیب کنیم که میشه همون سبز و بزنیم روی مو ولی ما چون داریم رو پایه زرد میزنیم پس دیگه رنگ زرد رو قاطی نمیکنیم  فقط همون آبی رو میزنیم که با رنگ زرد موهامون قاطی بشه و بهمون رنگ سبز بده ؛ پس ما باید از رنگ خاکستری(A) یا دودی (C) استفاده کنیم تا به ما همون تن زیتونی رو بده و شما هر چه قدر بشورید دیگه پاک نمیشه .

سوال-سلام اول تشکر کنم از سایت خوبتون؛من موهامو رنگ کردم خیلی تیره شده؛دکلره هم استفاده کردم زیر موهام قرمز شده اما روی موهام تیره اس
باید چه کار کنم؟

پاسخ-سلام از یک رنگ متوسط پایه ی ۷ یا ۶  مثل A6استفاده کنی تا یک دست شود.

چه رنگی را انتخاب و چگونه موها را رنگ کنیم؟

اگر رنگ موی طبیعی فردی مشکی بود ، رنگ انتخابی هر چه بود رنگ مصرفی را سه شماره بالاتر انتخاب می کنیم . مثلا اگر پایه ی مو ، مشکی طبیعی باشد و رنگ انتخابی شماره ی چهار ( قهوه ای متوسط ) ،رنگ مصرفی را ۷=۳+۴  پایه ی هفت انتخاب را می کنیم .و همین طور می بایست از رنگ قوی یعنی( ۰۰)ها استفاده کرد.

ولی اگر موی طبیعی کسی پا یه ی چهار ( قهوه ای متوسط باشد ) و رنگ انتخابی آن پایه ی شش ، ابتدا طبق فرمول بالا ۹=۳+۶  به شکل زیر عمل می کنیم بعد از خود می پرسیم رنگ پایه ی طبیعی فر د (۴) چقدر با رنگ مشکی طبیعی فرق دارد  طبق جدول رنگها ۲=۲- ۴ بعد این اختلاف را از ۹ کم می کنیم ۷=۲-۹  . بنابراین عد هفت رنگ مصرفی است .
هرچه رنگ موی فرد روشن تر  می شود ، رنگ مصرفی و رنگ انتخابی به هم نزدیک تر  می شوند تا اینکه از پایه ی هفت به بعد دقیقا رنگ مصرفی و رنگ انتخابی یکی می شود .

توجه : سه روز قبل و بعد از پریود از رنگ کردن مو اجتناب کنید زیرا آن تناژ زیبا را به ما نمی دهد . مخصوصا در مورد شرابی ها . شرابی در دوران پریود مسی  بدرنگ ایجاد می کند .

مقدار رنگ و اکسیدان :

در ابتدا حجم و نوع موی مشتری را در نظر می گیریم که به چه میزان مواد بریزیم و چه مقدار اکسیدان و چه نوع اکسیدان باید ترکیب کنیم .
مثلا هر تیوب ایگورا ۶۰ میلی گرم است به هم اندازه ی تیوپ رنگ اکسیدان قاطی می کنیم . یعنی هم اندازه ی رنگ اکسیدان مصرف می کنیم . ولی این قانون در مورد رنگها ی کارخانه های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ ذکر می گردد. این نکته مهم است زیرا اگر اکسیدان به اندازه ی مناسب مصرف نشد مو می سوزد یا قرمزی بد رنگی ایجاد می کند و تناژ خوب نمی دهد.
رنگ را ابتدا قشنگ با فرچه هم بزنید و بعد اکسیدان را اضافه کنید.

*اگر بر روی بروشور رنگ به این عبارت برخورد کردید ۱:۲ یعنی یک تیوپ رنگ با دو برار اکسیدان مخلوط می شود . یا ۱:۱ یعنی یک تیوپ رنگ با حجم مساوی اکسیدان مخلوط می شود.

نحوه ی رنگ کردن موی سر:

از فرق سر تا تیزی هر دو گوش جدا می کنیم و کلیپس می زنیم . در پشت سر هم به اندازه ای که بتوانیم کنترل داشته باشیم ، (هرچه لایه ها نازک تر باشد  دقت رنگ آمیزی بیشتر است ) تکه ای از مو را جدا  کرده و بقیه ی مو را در بالا کلیپس می زنیم .
برای کسی که برای اولین بار می خواهد مو یش را رنگ کند و سفیدی ندارد ، ابتدا رنگ را به ساقه ی مو می زنیم و بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مکث می کنیم یعنی از یک سانت مانده به ریشه ساقه ی مو را رنگ بزنید . بعد از اتمام این زمان ، رنگ ریشه را می زنیم مکث روی ریشه بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است .

رنگ کردن احتیاج به کلاه ندارد . احتیاج به حرارت سشوار ندارد  ولی اگر فضای سالن سرد تر از دمای طبیعی بدن بود و احساس سرما می کنید  می توانیم از کلا ه و حرارت سشوار از دور استفاده کنیم ( در مواقع خاصی که موی مشتری رنگ باز نمی کند .)

برای کسی که می خواهد فقط ریشه را رنگ کند ؟
فقط به ریشه رنگ می زنیم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مکث می کنیم و بعد مو را تا انتهای نوک ساقه   می کشیم و سپس آبکشی می کنیم.

اگر مویی بور خیلی روشن باشد یعنی دکلره شده باشد  ، برای رنگ کردن ریشه ابتدا ریشه ی مو را دکلره می کنیم و بعد رنگ می کنیم .

برای کسی که موهایش سفیدی ندارد  یا خیلی کم سفیدی دارد حدودا ۲۰ % ؟
ابتدا از پشت سر و از ریشه شروع به رنگ کردن می کنیم . بعد بغل ها و سپس جلوی سر را . چون جلوی سر حرارت بیشتری دارد.

اگر مویی حدود ۸۰% سفیدی داشت باشد؟
اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن می کنیم بعد جاهای دیگر را. اگر شقیقه ها سفید بودند اول شقیقه ها را رنگ می کنیم و بعد از پشت سر شروع می کنیم . در کل هر جا که سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ می کنیم و بعد جاهای دیگر را.
با سلام از سایت اموزنده و متنوع شما متشکرم خسته نباشید سوالی از خدمتتان داشتم:۲ماه پیش موهایم را مش کردم .حالا کدر شده و به زردی میزند میخواهم رنساژبژوانیلی کنم ممکن است مرا راهنمایی کنید از توجه شما بینهایت سپاسگزارم(ممکن است پاسخ مرا زودتر بدهید پس فردا عروسی هستم!!!!!!!!)

سلام-هم بژ هم وانیلی پایه ی ۹ میخواد پایتون ۹ هست؟برای وانیلی n10 +g9 طلایی نصف طبیعی بشه و برای بژ n8+g8 نسبتها مساوی-اگه پایتون فکر مکنید ۸ هست میتونید کنفی کنید دودی ۷ و بژ۷ را با نسبت مساوی بزنید-همه رنگساژها هم که با اکسیدان ۶درصده-شاد و تندرست باشید

salaaaaaaaam kamtar kasi peda mishe ke danestehasho dar ekhtiyar sayerin bezare shoma bayad adam khasiiiiiiii bashid i love u

سلام-ممنون از لطف و مهربانی بیکران شما -موفق،شاد و تندرست باشید

با سلام و درود فراوان
واقعا از مطالب خوبتون بی نهایت سپاسگزارم
یک خواهشی داشتم اگه راهنمایم کنید خیلی ممنون میشم
می خواستم بدونم وقتی مویی را ابتدا با فویل مش می کنیم و دکلره می زنیم بعد از شستن دکلره موقعی که به پایه دلخواه رسید چه جوری باید همان تکه های مویی که دکلره شده را رنگساژ زد ؟ جمع آوری دوباره آن دسته موها با فویل کار سختیه؟ لطفا پاسخم را به ایمیلم هم بفرستید یک دنیا ممنون

سلام بله دوباره همون قسمتها را جدا میکنیم و داخل فویل گزاشته و رنگ میزاریم…شاد و تندرست باشید       

salam man mohaye khodam meshki bod, range ghahveyi tanbakoi gozashtam ama be nazaram kheili ham tire dar nayomad,hala alan 5_6 ssant risheham meshki dar omad va mikham mesh konam ama mikham zaminam meshki bashe rahi dare?
ba ye arayeshgar sohbat kardam goft rahesh ine ke aval mesh haro dar biaram barat bad onaro ba foil joda konam va negahesh daram va bad zaminato meshki bezaram.
goft sakhte ama mishe.
be nazaretoon man chikar konam behtare

سلام-ساقه ها را با طبیعی شماره ۳ و اکسیدان ۶درصد رنگ کنید تا مثل ریشه ها بشن مواظب باشید زیاد نمونه ۲۰ دقیقه که شد بشورید ما فقط میخواهیم یکدست بشه و بعدش مش دربیارید و دکلره کنید و… 

آفرین به شما. مطالب سایتتون خیلی خوب و کاربردی هستند. واقعا ممنونم. میشه آموزش فر کردن مو با بیگودی های سیمی و نحوه صحیحی پیچیدن مو رو هم آموزش بدین. ممنون

سلام-ممنون از لطف شما-بله حتما انشالا در اولین فرصت-شاد و تندرست باشید

سلام ممنون از سایت خوبتون می خواستم ترکیب رنگهای بیشتری رو برامون بگین از جمله استخونی و کاهی

سلام-ممنون از لطف شما-واسه کاهی روی پایه ۹ دکلره ۹/۳ و ۲-۳ بند انگشت واریاسیون نقره ای و برای استخوانی هم رو پایه ی ۹-۱۰ رنگ ۰۰۰ به همراه واریاسیون نقره ای نصف نصف با اکسیدان ۶-موفق و تندرست باشید

سلام و روزگارتون خوش
میشه به من بگید وقتی یک مو رو مش می کنیم و ۱۰سانت بلند میسه “مش فویلی یا کلاهی” چطور می تونیم اون مش رو دوباره انجام بدیم یعنی به نوعی مش رو ترمیم کنیم.
سپاسگزارم

سلام-ممنون-کار سختیه-ریشه ها رو یعنی قسمتهایی دراومدن را دکلره میکنید و با پنبه هم قسمتهایی که قبلا دکلره شدن را میپوشونید تا نسوزند-شاد و تندرست باشید

سلام ازراهنماییهای بی دریغتون نهایت تشکر رو دارم من یه ارایشگر۲۱ساله وتازه کارم باشمااعتمادبه نفس کاریم خیلی بالارفته امیدوارم به آرزوهای قشنگت برسی

سلام وممنون عزیزم انشالا که همیشه سلامت و خوش باشید و در کارتون موفق و بهترین.

سلام
مرسی از گفتن تجربیاتتون .
لطفا شماره رنگهایی که در مورد رنساژها گفتید رو اینکه معادل چه تونی می باشد رو بفرمایید . مثلا T10 یا ۱۰٫۱۳ یا ۹٫۱۶ در هر رنگ مویی نیست .

سلام.ممنون.برای خواندن رنگها میتوانید از حرف انگلیسی که مخفف گروه رنگ هست و یا از شمارش که از ۱ تا ۱۰ به ترتیب روشن تر میشه مثلاc5 بلوند دودی تیره است روش دیگرش هم همین مدلی هست که شما میگید دقت کنید داریم” رنگ -شماره بعد از اعشار ” مثلا (طبیعی- ,۰ )(دودی -,۱) یا (زیتونی – ,۲) یا (قهوه ای مایل به قرمز(ماهگونی)-,۵) حالا مثلا این اعداد را داریم۷,۵ ؛۷ عدد قبل اعشار یعنی بلوند خیلی روشن و ۵, عدد بعد اعشار یعنی ماهگونی پس در نتیجه یعنی اون رنگ هست بلوند ماهگونی خیلی روشن و ۷,۳ یعنی ؛۷ عدد قبل اعشار یعنی بلوند روشن و ,۳ عدد بعد از اعشار یعنی طلایی درنتیجه داریم بلوند طلایی روشن.

مدتی میشه که روی بینی و اطراف دونه های سیاهی زده چطوری میتونم برطرف کنم این مشکل را ؟؟

برای از بین بردن ؛پاک کردن این دانه های سیاه بهتر است از اسکراب و همچنین کرمهای لایه بردار استفاده کنید .
کرمهای اسکراب حاوی موادی است که مقداری سطح پوست که سلولهای مرده و چربی و مواد مانده روی پوست را می ساید. این کرمهای دارای مواد ماسه مانند هستند که با ماساژ دادن در روی سطح پوست باعث سایش میشوند. مارکهای مختلف ایرانی و خارجی با قیمتهای متنوعی وجود دارد. انواع مختلف این کرمها معمولاْ نتایج در حدود یکسانی دارند و مهم استفاده صحیح از آنها است. در آخر حمام که پوست خوب آبدار می باشد باید از کرم بمدت حدود پنج دقیقه استفاده کرد. بعد از مالیدن کرم در نواحی منافذ دار و دارای نقاط سیاه باید ماساژ داده شود تا این مواد ماسه مانند این نقاط و منافذ را تمیز کنند.
و همینطور کرم آ اچ آ لایه بردار است و در ازبین بردن لک هم مورد استفاده قرار میگیرد.کرمهای لایه بردار ظریف ( آ اچ آ با درصدهی مختلف وجود دارد که بسته به نوع پوست باید انتخاب شود.)

*-سوال دیگه:
۱- اسکراب و کرم آ اچ آ که معرفی کردید را باید با هم استفاده کنم یا اسکراب و یا کرم آ اچ آ به تنهایی کافیست؟
۲- بعد از حمام پوست صورت به خصوص بینی , دور لب و بین انگشتان دستم یک حالت خشکی و پوست پوست میشود چه کار میتوان کرد برای رفع این مشکل؟

**-اسکراب اگر همراه با آ اچ آ باشد بهتره ولی این نیست که اسکراب تنها مفید نیست.

از صابون خنثی یعنی نه اسیدی نه قلیایی استفاده کنید.بعد از هر بار شستشو از کرمهای نرم کننده وبطور مکرر استفاده کنید .برای دستهاتون توصیه می کنم قبل از خواب کرم مرطوب کننده بزنید و بعد از آن دستهاتونو توی پلاستیک قرار بدین و بزارید کاملا عرق کنه بعد از اون نتیجه را خواهید .
برای خشکی دور لب هم خوب علل دیگر را نباید از نظر دور داشت .از کرمهای نرم کننده لب استفاده کنید و از زدن لب پرهیز کنید.روی بینی کرم ویتامین آ-د بزنید. در صورتی که با این روشها بهتر نشدید به متخصص پوست مراجعه کنید.

*-آیا مالیدن شیر بر روی پوست مفید است؟ (مثلاً استفاده از آن به عنوان ماسک).
**-بله شیر یکی از موادی است که در پایه بسیاری از ماسک‌ها استفاده می‌شود. برای پوست‌های خشک بهتر است از شیرهای پرچرب و برای پوست‌های متوسط از شیر معمولی یا کم‌چرب استفاده گردد.

*-لطفاً در مورد عوارض کرم ترتینوئین و موارد مصرف آن توضیح دهید.
**-ترتینوئین یا اسید ویتامین A، داروی انتخابی برای آکنه‌های غیرالتهابی (جوش‌های غیرالتهابی) است. بیمار جهت درمان باید ابتدا پوست ناحیه مورد نظر را با آب و صابون شسته و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد (جهت کاهش اثرات تحریکی دارو) داروی فوق را استفاده کند. فرم لوسیون و محلول دارو قوی‌تر ولی تحریک‌کننده‌تر است؛ اما فرم کرم یا ژل آن ملایم‌تر می‌باشد.

جهت پوست‌های چرب کرم و پوست‌های خشک ژل استفاده می‌شود. طی مصرف این دارو، ممکن است التهاب ایجاد شده و به‌طور گذرا آکنه (جوش‌ها) تشدید شود.

مصرف مداوم موضعی منجر به نازک شدن لایه شفافی می‌شود و پوست را نسبت به آفتاب‌سوختگی و آسیب‌های ناشی از‌ آفتاب و تحریک ناشی از باد، سرما یا خشکی مستعد می‌کند. مواد تحریک‌کننده‌ای مثل داروهای بندآورنده خون، الکل و صابون‌های‌آکنه معمولاً در طی مصرف طولانی این دارو تحمل نمی‌شود؛ بنابراین بهتر است از مصرف صابون‌های مخصوص آکنه یا ساینده اجتناب کرد. برای به حداقل رساندن سوزش و خارش احتمالی باید قبل از استعمال، حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با شستن صورت فاصله انداخت.

بیمارانی که در آب و هوای سرد و خشک زندگی می‌کنند، باید آن را ابتدا به صورت یک روز در میان تا دو روز در میان شروع کرده و در صورت عدم ایجاد خارش و سوزش به هر شب برسانند. از مالیدن این دارو به گوشه‌های بینی و دهان و چشم‌ها باید اجتناب کرد. همچنین چانه به علت حساسیت زیاد اولین ناحیه‌ای است که دچار قرمزی و پوسته‌ریزی می‌شود. در طی ماه‌های تابستان در صورتی که زیاد در معرض آفتاب قرار می‌گیرید، حتماً از کرم‌های ضدآفتاب قوی استفاده کنید. در چندین هفته اول درمان ممکن است آکنه شدت پیدا کند که این مسأله گذرا است و با ادامه درمان بهبود می‌یابد. در صورت بروز پوسته‌ریزی و قرمزی شدید بایستی دفعات و مصرف دارو به یک تا سه روز در میان کاهش و مجدداً به تدریج دفعات مصرف افزایش یابد.

*-سلام، من که پوستم چرب است و جوش‌های ریز دارم، ضد آفتاب اس‌-وی-آرچه طور کرمیه؟
**-تمامی پوست‌ها (خشک، معمولی، چرب) جهت محافظت نیاز به ضدآفتاب دارند و نیم ساعت قبل از خروج از منزل باید آن را روی تمامی صورت مالید. البته دور چشم مستثنی است و ضدآفتاب دور چشم متفاوت است. برای پوست‌های چرب، ضدآفتاب‌های فاقد چربی باید استفاده شود. کرم ضدآفتاب SVR (اس- وی- آر) هم یکی از کرم‌های ضدآفتاب مورد قبول اکثر پزشکان می‌باشد که نوع فاقد چربی آن برای پوست شما مناسب است.

سلام و خسته نباشید. میخواستم ببینم کرم هیدروکینون برای برطرف کردن تیرگی زانوها و ارنج مناسبه یا نه؟


سلام-بله-روشن میکنه میتونید روشن کننده سروینا یا ثمین را امتحان کنید-شاد و تندرست باشید


سلام.من حدود ۲ سالی میگذره که اطراف بینی در روی صورتم خشکی ایجاد شده..البته به رنگ قرمز وبه اندازه ته استکان که بیشتر اوقات هم به صورت پوسته پوسته میشه و همش دلم میخواد بخارونمش.واقعیتش همه چیز رو امتحان کردم..منظورم به تست انواع غذا ها و ویوه جات بود.امتحان کردم اما نمیدونم به چی حساسیت دارم.لطفا راهنماییم کنید تا از این مشکل رهایی یابم.ممنونم از شما.

سلام-دو یا سه روز نه بیشتر ها پماد هیدروکرتیزون تهیه کنید و به همون قسمت بزنید،البته توصیه میشه زیر نظر پزشک استفاده کنید-شاد و تندرست باشید

با سلام
من قبلا در مورده چروک زیر چشمم بهتون گفتم اما تا الانه اصلا درست نشده
و کرم مرطوب کننده میزنم بدتر نرم تر میشه مدلش عوض شده
نمیدونم چیکار کنم داره اذیتم میکنه
چیکار کنم کمکم کنید خانوم نادیا ؟؟؟
من به ارایش صورتم اهمیت میدادم و مداد سیاه میکشیدم میشه یه مداد خوب و بدون ضرر بهم معرفی کنید ممنونم

سلام-برای مداد مارک لومن lumene را پیشنهاد میدم و برای چروک و روشن کننده پوست محصولات تئوستراتا را پیشنهاد میدم….بهتره پیش متخصص پوست برید تا باتوجه به سن و نوع پوست و شرایطتون کرم مناسبی را ارائه بدن بهتون-موفق و تندرست باشید

سلام خسته نباشید
من رو گونه هام جوشایه سر سیاه دارم چیکار کنم؟ برای از بین بردنه دائمیش؟
وقتیم میکنمشون تبدیل میشه به جوش و
ایا ممکنه علتش بخاطره مالیدن کرم و نشستن ان باشد؟
میشه یه توضیح کوچیکم در مورده شیر پاک کن و چیزایی که برای پاک کردن کرم صورت خوبه رو بگین؟

سلام-برس رژ گونه خودتون را هر یک-دو هفته یکبار بشورید-میتوانید از پاک کننده ی بیودرم استفاده کنید که به درمان اکنه و تنظیم ترشح چربی هم کمک میکنه (فومینگ ژل سبیوم بیودرما) که روزی ۲ بار در روز همراه با آب بشورید-موفق و تندرست باشید

سلام خسته نباشید.من پسری۱۵ساله هستم.من وقتی ابله مرغون گرفته بودم جوشهایش را میکندم والان صورتم پراز چاله چوله های کوچک وبزرگ است.توروخداراهنماییم کنید.منتظرم

سلام-می توانید از ژل ترتینویین استفاده کنید و راه بهتر هم لیزر فراکسل یا میکرودرم ابریژن است-موفق و تندرست باشید

سلام.پوست صورت و دستای من خیلی جوش می زنه . و وقتی که از بین میرن جاش باقی می مونه و لک سیاه می شه الان ۸ ماهه که جوش هام از بین رفته ولی لکش هنوز هست . چیکار کنم ؟ میشه یه راه حل ساده و کم هزینه بگین؟ ممنون

سلام. از کرم های لایه بردار که حاوی AHA هستند استفاده کنید

چه مارکی بهتره؟

لایه بردار مای لایه بردار aven و ایرانی هم سی گل جزو مارکهای معتبری هستند و همگی جواب میدهند.

سوال : با سلام.آیا قرص ایمدین برای مثلاً خانمهای ۲۵ ساله خوبه که استفاده کنند؟بدون نسخه میشه تهیه کرد یا حتماً باید با پزشک معالج مشورت کرد؟اگر بدون تجویز پزشک میشه مصرف کرد تا چه تعداد و به چه صورت باید مصرف بشه یعنی طریقه مصرفش به چه صورته؟ با تشکر
پاسخ : با سلام : قرص ایمدین منع مصرفی برای سن ۲۵ سال ندارد و چون جزو مکمل ها محسوب می شود بدون نسخه قابل تهیه است . روزانه ۲ قرص همراه با یک لیوان آب میزان مصرف است . که این دو قرص را می توان در ۲ یا یک نوبت مصرف کرد.

سوال : با سلام معایب قرص ایمدین ؟
پاسخ : قرص ایمدین به جز در افرادی که به محصولات دریایی حساسیت دارند هیچ منع مصرفی ندارد . عارضه جانبی قابل توجهی هم برای آن گزارش نشده .این محصول در بیش از هفتاد کشور دنیا به فروش می رسد و مورد تایید سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا نیز هست .

سوال : اول سلام,بعد تشکر.ببخشید قیمت هر بسته ایمدین چقدره؟بعد یک دوره مصرفش چه تعداده و به چه مدت؟محدودیت سنی نداره؟بعد کیووی واش چون مخصوص پوستهای حساس و خشکه برای من که خیلی جوش میزنم بد نیست یعنی پوستمو چرب نمیکنه چون روی سطح سائیده و زبر صورتم,همیشه چربه و برق میزنه. بازم خیلی خیلی سپاسگزارم
پاسخ : با سلام : قیمت هر بسته ایمدین ۴۹۸۰۰۰ ریال و برای یک ماه است ۶۰ عدد روزی ۲ عدد. کیو وی واش برای پوست های حساس و خشک مناسب است ولی برای شما با شرایطی که دارید اشکالی ندارد . (هر برگ قرص ایمدین ۱۵۰۰۰ تومان هست)

سوال : با سلام مصرف ایمدین عوارض بعدی هم داردیاخیر؟مناسب برای چه سنی است؟قیمت آن چنداست؟آیا درداروخانه ها وجوددارد؟
پاسخ : با سلام : خیر مصرف ایمدین عارضه ای ندارد . برای سنین بعد از چهل سال توصیه می شود ولی منعی برای مصرف در سنین پایین تر ندارد . قیمت ۶۰ عدد ( مصرف یک ماه ) ۴۹۸۰۰۰ ریال است و در داروخانه ها موجود است .

سوال : با سلام آیا مصرف قرص ایمدین تاثیری در رنگ پوست دارد ؟
پاسخ : با سلام: با توجه به بهبود ساختار پوست و شاداب تر شدن آن پوست شفاف تر و بالطبع روشن تر به نظر می رسد اگر منظورتان درمان لک است خیر . به درمان کمک می کند. اگر پاسخ قابل قبول نیست مجددا مطرح بفرمایید

سوال : با سلام و خسته نباشید .برای مقاوم تر کردن ناخن چه توصیه ای مکنید . ناخن های من ترد و شکننده هستند . لطفا راهنمایی کنید با تشکر
پاسخ : با سلام : می توانید از محلول ناخن نئوستراتا استفاده کنید همچنین کرم مرطوب کننده ناخن های حساس و خرد شونده( نیل اکتان ماوالا ) به همراه محلول تقویت کننده و محافظ ناخن ( نیل شیلد ماوالا ) مصرف میوه و سبزیجات تازه را فراموش نکنید  .

سوال : برای از بین بردن نیل شیلد ماوالا  و لکهای باقی مانده از حاملگی چه راه حلی ارائه میدهید با تشکر
پاسخ : با سلام : ۱- استفاده مداوم و مکرر از ضد آفتاب ( ترجیحا حاوی عوامل ضد لک مثل فتودرم اسپات و یا تریو – اس ) ۲- پرهیز از قرارگیری در مقابل نور مستقیم خورشید ۳- استفاده از محصولات ضد لک مناسب مثل محصولات نئوستراتا و یا اگزوویانس . در این مورد بهتر است برای شروع درمان به پزشک مراجعه کنید تا محصول مناسب پوستتان را تجویز کند . از درمانهای سالنی مانند استادرم هم می توانید بهره بگیرید  .

سوال : روشن سازی پوست برای پوستهای سبزه راهی برای روشن کردن وجود دارد از هر نوع کرمی استفاده کردم نتیجه نگرفتم شما چی پیشنهاد میکنید متشکرم
پاسخ : با سلام : رنگ پوست هر شخصی به میزان ملانین یا همان رنگدانه های پوست بستگی دارد . و این میزان برای هر شخصی ثابت و غیر قابل تغییر است . اما پس ضد لک ها و روشن کننده ها چه می کنند ؟ این محصولات از تولید غیر طبیعی ملانین جلوگیری می کنند یعنی کمک می کنند رنگ پوست به حالت طبیعی که برای هر فردی متفاوت است برگردد. رنگ طبیعی شما قسمتهایی از بدنتان است که در معرض نور خورشید قرار نمی گیرد به هیچ وجه از آن روشن تر نمی شوید . پس از رنگ طبیعی اهدایی خداوند لذت ببرید و استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید . با پوست سبزه هم می توان شاد و سالم بود .

سوال : با سلام می خواستم ببینم چه روشی یا چه محصولی میتونم رنگ پوستمو روشن کنم و برای منافذ پوست چه روشی رو پیشنهاد میکنید با تشکر
پاسخ : با سلام .رنگ پوست هر کسی ثابت است شما روشن تر از رنگ طبیعی پوستتان نمی شوید . رنگ طبیعی پوست رنگ مناطقی از بدن است که کمتر در معرض آفتاب قرار دارد مثل کمر ولی می توانید به طور منظم از ضد آفتاب و یا کرم های روشن کننده فاقد هیدروکینون مثل دپیدرم ( اوریاژ ) و یا روشن کننده های نئوستراتا و یا اگزوویانس استفاده کنید.

سوال : با سلام خدمت دکتر عزیز من حدود ۴۰ سالم است جدیدا” پوستم شروع به افتادگی نموده است خصوصا” با توجه به حالت صورتم وگرد بودن پایین صورتم بیشتر این مسیله مشهود شده که لیزر آنتی لاکس استفاده کردم وتاثیر خیلی کمی داشت وخط خنده نیز کم کم مشخص شده که هنوز نیاز به ژل نیست آیا کرم یا روشی وجود دارد که کمکم کند وهمچنین زیرچشم هایم پف است که جراح پلاستیک پیشنهاد برداشتن آن را داده که با توجه به خط بخیه این روش را انجام ندادم ودر رابطه با مزوتراپی نیز به علت اثر سیاهی که تا مدتها به جا می گذارد مشکل دارم آیا روش دیگری را معرفی می کنید
پاسخ : با سلام پیشنهاد می کنم سری کوهرنس لیراک را امتحان کنید ، قرص ایمدین هم تاثیرات خوبی دارد در مورد پف چشمهایتان اگر مایل به جراحی نیستید از ضد پف لیراک استفاده کنید  .

سوال : سلام نادیا صورتم نسبت به بدنم لاغر است . آیا می توانم از کرمهای چاق کننده ( پف دهنده ) صورت استفاده کنم ؟ آیا این کرمها اثر دائمی دارند ؟ عوارض جانبی چطور ؟
پاسخ : با سلام : شما می توانید از محصولات لیراک سری اکسکلوسیو که شامل سرم ، کرم شب وکرم روز است استفاده کنید این محصولات به عنوان ضد چروک و پر کننده مورد استفاده قرار می گیرند و عارضه خاصی ندارند.اگر اطلاعات دقیق تری در مورد سن و نوع پوستتان بدهید ممنون می شوم شاد باشید .

سوال : سلام من ۳۷ سالمه و پوست معمولی مایل به خشک دارم . همیشه هم مجبورم از مرطوب کنندها استفاده کنم . (یعنی اگر از کرم استفاده نکنم پوستم خیلی خراب میشود !) آقای دکتر آیا با موادی که شما پیشنهاد کردید صورت من حتماً چاق خواهد شد؟
پاسخ : با سلام : قطعا با استفاده از این کرم ها کیفیت پوست شما بهبهود خواهد یافت .امیدوارم به نتیجه مطلوبتان برسید در مورد استفاده از پاک کننده بسیار دقت کنید . به هیچ وجه از صابون های رایج برای پاک کردن صورت استفاده نکنید . پیشنهاد من فومینگ ژل اتودرم و یا کرم لاوانت اوریاژ است . استفاده از ضد آفتاب را جدی بگیرید .

سوال : با سلام .  دکتر من خانمی ۴۰ ساله هستم که مدتی است در فکر تزریق بوتاکس هستم . اما ۱- می ترسم تزریق باعث فلج عضله صورت شود ۲- می گویند مواد بوتاکس در ایران ساخت چین هستند و ماندگاریشان کوتاه ۳- دکتر متخصص قابل اعتمادی را نمیشناسم هرچند مدام در حال پرس و جو هستم .۴- آیا بوتاکس ماندگاریش با چند بار تریق است یا ۱ بار کافیست .۵- آیا محصولات لیراک میتواند جایگزین بوتاکس شودکه بی دردسرترند!!! متشکرم اگر مرا راهنمایی فرمایند.
پاسخ : با سلام : ماندگاری بوتاکس شش ماه است . محصولات معتبر در ایران موجود است اگر محل زندگیتان را بفرمایید راحت تر راهنماییتان می کنم محصولات لیراک جایگزین بوتاکس نیست ولی توصیه می کنم استفاده کنید بخصوص همراه با قرص ایمدین  .

سوال : سلام دکترجان زنی ۳۰ساله با پوست سبزه هستم ولی درکل زیبا هستم دلم میخواد همیشه خوشگل وجوون بمونم چند توصیه کاربردی ومفید بهم بگید ممنون
پاسخ : با سلام شاد باشید و به دیگران بدون چشمداشت نیکی کنید از خشم ، تنفر، کینه ، دشمنی ، بخل و حسادت دوری کنید و روش زندگی سالم را در پیش بگیرید که شامل تغذیه ، ورزش ، دوری از آفتاب، مطالعه و….. شاد باشید

سوال : سلام آقای دکتر پسری ۲۴ ساله هستم دور چشمام موقع خندیدن چروک کی افتد بهترین راه حل چیه؟بوتالیز واسه من خوبه یا سرم بوتاکس ؟چی بزنم بهتره ِا تزریق؟
پاسخ : با سلام شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید از هیچکدام از این محصولات هم استفاده نکنید . یک دور چشم کیو-وی بزنید و استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید . چروک موقع خندیدن طبیعی است یادتان باشد هر چهره ای با لبخند زیبا تر است.

۲۵ سالمه ایمدین کصرف کنم؟

مصرف ایمدین برای زیر ۳۰-۴۰ سال معنی ندارد.

سوال:سلام.پوست صورتم خیلی کدر و تیره شده. دستهامم همیشه خشکه ظاهرش خیلی ناجوره.از بهترین کرمهاام استفاده کردم ولی بی فایده بوده. توصیه شما چیه؟ ممنون
پاسخ:سلام.برای دستهاتون روغن زیتون یا بادام و یا یک کرم مرطوب کننده فرقی نمکنه به سلیقه خودتون کاملا به دستتون بزنید و بعد یک جفت کیسه فریزر یا دستکشهای پلاستیکی یه بار مصرف دستتون کنیدو مچتونو با یه کش ببندید که کیسه در نیاد این کار موجب تعریق و رطوبت کافی برای پوست می شه و نتیجه را خودتون به خوبی خواهید دید(ترجیحا این کار را شب که میخواهید بخوابید انجام بدید که تا صبح بمونه و یک هفته ای انجام بدید بعدا همیشه پوست نرم زیبایی خواهید داشت).برای صورتتون هم روزانه یک عدد قرص ویتامین سی و زینک همینطور می توانید از  ماسک روشن کننده MATISهم استفاده کنید.سلامت و تندرست باشید.

سوال:برای از بین بردن لک‌های صورت و روشن شدن رنگ پوست باید چکار کنم. لطفاً یک نمونه طرز تهیه‌ی ماسک با طبع سرد نیز برای همین مشکلات ارائه دهید.
پاسخ:برای از بین بردن لک‌های صورت و بدن می‌توان از روش‌های شیمیایی (دارویی) یا تکنیک‌هایی مانند میکرودرم و لیزر استفاده کرد. لک‌های صورت با استفاده از کرم‌های بی‌رنگ‌کننده مانند کرم‌های حاوی هیدروکینون (Hydroquinoine) از بین برد. این دارو به اشکال ۲% بدون نیاز به نسخه و ۳% و ۴% در دسترس است. هیریدکنیول یک داروی حساسیت‌زا است. این ترکیبات را باید برای چندین ماه استعمال کرد ولی امروزه این دارو کم‌کم از داروخانه کشورها در حال حذف شدن است. ترتینوئین از دیگر داروهای قابل استفاده است که با غلظت پایین شروع و به تدریج غلظت دارو افزایش داده می‌شود. هیروکینول لک و مک و لنتیکو را بی‌رنگ می‌کند، ولی روی لکه‌های شیر‌قهوه‌ای یا خال‌های پیگمانته بی‌اثر است. امروزه از داروهای حاوی اسید میوه AHA و کرم‌های حاوی کوجیک اسید به فراوانی جهت روشن کردن پوست و رفع لک‌های پوستی استفاده می‌شود. همان‌طور که گفته شد، روش‌های مکانیکال، مانند میکرودرم آبریشن با برداشتن لایه‌های پوست به صورت میکروبی و یا لیزر و … نیز در کنار مصرف داروهای شیمیایی، موثر است و امروزه به کرات استفاده می‌شود.
یکی از ماسک‌های گیاهی لک‌بر جهت استفاده شما به شکل زیر می‌باشد که لازم است به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست تمیز (به جز دور چشم) زده شده و سپس با آب ملایم بشویید.
پودر جو دوسر: ۱ قاشق چایخوری
آب لیموترش تازه: ۱ قاشق چایخوری
پودر شیرین بیان :یک دوم قاشق چایخوری
گلاب:۱ قاشق غذاخوری

سوال : با سلامو خسته نباشید برای تیرگی زیر بغل و پشت زانوی پا از چه کرمی می توان استفاده کرد؟آیا کرو ضد لک ایووروشه مناسبه؟ ممکنه این کرم گیاهی حساسیت هم بیاره و باعث تورم بشه؟
پاسخ :سلام.ممنون. کرم روشن کننده ماتیس بلانش.

سوال : با سلام وخسته نباشید برای رفع بوی بدن چی پیشنهاد می کنید
پاسخ :سلام.ممنون. ژل شستشوی اگزوویانس در حمام بمالید

سوال:من پوست صورتم چرب است و خیلی جوش می‌زند، خوردن کشمش، خرما و فلفل دلمه برای من ضرری ندارد؟
پاسخ:خوردن غذاهای چرب، کشمش و … صرفا می‌تواند باعث چاقی شود و نه جوش صورت. اما محدودیت غذایی متوسط، در صورتی که بیمار احساس می‌کند برخی غذاها پس از مصرف باعث افزایش جوش‌ها می‌شوند، بد نیست.هنوز هیچ جواب قطعی و دقیقی در مورد مصرف یا عدم مصرف غذاهای چرب و شیرین و محرک که پاسخگوی همه افراد باشد، وجود ندارد. قدیمی‌ها خوردن غذاهای محرک و با تبع گرم را به علت ایجاد گرمی در کبد که (پالایشگاه بدن است) منع می‌کنند.پس در صورتی که احساس می‌کنید خوردن مواد غذایی ذکرشده باعث تشدید مشکل شما می‌شود، از خوردن آنها پرهیز کنید. قابل ذکر است مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۷ توسط مرکز تحقیقات دانشگاه RMIT شهر ملبورن انجام شد، نشان داد آکنه افرادی که تحت رژیم غذایی با نمای گلاسمیک پائین هستند و کربوهیدرات کمتری مصرف می‌کنند، نسبت به افراد با رژیم گلاسمیک بالا سریع‌تر بهبود می‌یابد.

سوال : سلام خسته نباشید. برای درمان جای سوختگی ناشی از برخورد پوست با جسم خیلی داغ چی معرفی میکنید
پاسخ : سلام.ممنون.کرم اکسید زینک وبتامتازون

سوال : با عرض سلام و خسته نباشید…من میخواستم یک محصول برای سیاهی و گودی زیر چشم که با استرس و بی خوابی زیاد مشود را معرفی کنید.((آیا درسته مگن اگه استفاده کنی باید تا همیشه استفاده کنی؟)) با تشکر بسیار
پاسخ : سلام و ممنون.ژل کرم دور چشم بابور

سوال:خسته نباشید.برای ازبین بردن جوش ولکه های پشت کمر چکار باید انجام داد ؟همچنین مزاج من گرم است!
پاسخ:ممنون.کرم لایه بردارRetinoid05% درصد.


سلام موهامو بلوند دودی روشن کردم میخام عسلی بشن چ کنم؟

سلام-عسلی شماره ۷ را با ۲ بند انکگشت واریاسیون نقره ای بزنید-شاد و تندرست باشید

سلام.توروخدا به من کمککنیییییدددددد.من یه کار احمقانه کردم اونم اینکه در طی ۱ ماه ۳بار موهامو دکلره کردم+۵بار رنگ!!!الان بدبخت شدم. تمام موهام دارن از ۱ سانت مونده به ریشه نصف میشن!!دارم کچل میشم!تار موهام خیلی ضعیف شدن.توروخدا بگید راهی داره که از نصف شدنشون جلوگیری کنم؟ممنونم.

سلام عزیزم-اشتباه کردید خیلی ضربه زدید اما حالا که دیگه شده ناراحتش نباشید و شروع کنید به ترمیم ۲هفته هفته ای ۳ بار روغن بادام و نارگیل و زیتون را ۲۰ دقیقه قبل از حمامتون روی موها بزارید و بعد با شامپو ملایم و تقویت کننده یا شامپو بچه بشورید همینطور از  این ماسک ها استفاده کنید و فعلا رنگ گذاشتن را تعطیل کنید-شاد و تندرست باشید

سلام .موهامو یکدست بلوند کاراملی کردم و الان به اندازه ۲ سانت ریشه هام در اومدن و میخوام ومو هامو یکدست قهوه ای کنم .چه کار کنم که یک دست در بیاد موهام؟ با تشکر

سلام-الان میتونید تیره کنید تا یکدست بشه مثلا کاپوچینویی کنید طبیعی ۴ و طلایی ۴ و اکسیدان ۶درصد را بزنید -که با شستن هم جا میفته -موفق و تندرست باشید

سلام من موهامو با رنگ موی اورال رنگ کردم اماتغییر خاصی نکرد با اینکه رنگ زیریشم روشن بود باید کاراملی میشد اما فرقی نکرد فقط رفله های رنگ قبلی رفته۳۵ دقیقه ام منوند شایدم یکم بیشتر

سلام-پایتون چند بوده چه رنگی گزاشتید؟چه پایه ای؟

سلام نادیا جون. من می خوام موهامو قهو ه ای کنم شما به یکی از دوستان گفته بودید که رنگ زیتونی و دودی شماره ۶ بگیره ومن مارال گرفتم ۶٫۳ و ۶٫۱ بااکسیدان ۹ چون شماره ۶ تنهانداشت حالا میگید عوض کنم یا بزنم می خوام قهو های قشنگی بشه.عجله دارم ممنونم

سلام منیژه جان-یادمه قهوه ای روشن میخواستید اگه رنگ روشن میخواهید بله عوض کنید چون این رنگها تیره میشه!این رنگهایی که گرفتید شماره ۶ نیستند و شماره ی ۵ هستن وقتی میگیم مثلا دودی شماره ۵ یعنی همان ۶/۱ -اگه قهوه ای روشن میخواهید شماره ۷ بگیرید یعنی ۸/۱ و ۸/۲- و البته این رنگها روی مو سفید جواب نمیدن ها -اگه مو طبیعی یا تیره دارید از این رنگها استفاده کنید-(اگه مو طبیعی دارید این شماره ۵ که شما دارید ۲درجه ای روشن میکنه نه بیشتر)-موفق و تندرست باشید

۱۲ دیدگاه برای “همه چیز در مورد رنگ کردن موی سفید”

با سلام.
موهای مادرم خیلی سفیدی داره و سخت هم رنگ میگیره.از روش پودر و شامپو و اکسیدان هم استفاده کردم ولی به نارنجی زده.با رنگ خیلی تیره هم که میزارم دیگه به باز نمیکنه.چیکار کنم؟ با سپاس

سلام-متوجه نشدم چی میگید ؛منظورتون اینه پودر و شامپو و اکسیدان ۲زدید نارنجی شده خوب بعدش باید یک رنگ تو پایه ۶ می زدید که خیلی هم خوب میشه مثلا باید دودی شماره ۶ می زدید یا …رنگ تیره میزنید یعنی چی باز نمیکنه منظورتون اینه که رنگ نمیگیره؟ ۶-۰۰ را هم میتونید بزنید هم روشنه هم مو سفید را پوشش میده ،وقتی میخواهید مو را رنگ بزنید قبلش کمی سشوار بگیرید روی مو مادر تا گرم بشه و لایه های مو راحت تر باز بشن….موفق و تندرست باشید

سلام برای مویی که قبلا با دکوکرم روشن شده و رنگ شکلاتی گذاشتم اما حالا ریشه ها درامده و مشکی است چطور میتونم مو رو یکدست رنگ کنم بدون استفاده از روشن کننده؟اگه شما ره رنگ ها رو بگید ممنون میشم؟

سلام.الان روی چه پایه ای هست؟با چه شماره رنگی زدید؛میتوانید ریشه ها را با اکسیدان ۹ درصد و ساقه ها را با اکسیدان ۶درصد بزارید.شاد و تندرست باشید

متاسفانه موهای من از ۱۹ سالگی کم کم سفید شده..الان هم خیلی سفید دارم..اما همین مشکل رو داشتم که سفید ها زود رنگ از روشون میره..ممنون..یک سوالی که داشتم اینه..در زمان بارداری نمیخوام موهای سفیدم معلوم شه..چکاری باید کنم؟میشه طبق معمول رنگ بذارم؟؟واسه بچه مشکلی پیش نمیاد؟

برای اینکه زود رنگ نره باید قبل از اینکه رنگ را بزارید کمی اکسیدان ۲ را به قسمتهای سفید بزنید و ۱۰-۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد بشورید و نمش رو بگیرید و یا با سشوار خشک کنید و بعد رنگتان رو روی مو بزارید بااین کار موهای سفید را تحریک کردید و هم راحتتر رنگ میگییرند و هم با ماندگادی بیشتر هست.برای زمان بارداری هم نگران نباشید بعد از حمام به ساقه ها و ریشه موهای سفید رنگ موی خمیری discreet restoria را از داروخانه تهیه کنید و بمالید و این کار را هفته ای ۳-۴ بار تکرار کنید این رنگ مو کاملا بی ضرر و بدون مواد قلیایی هست.در ضمن تا ۳ ماهاول رنگشیمیایی معمولی استفاده نکنید.شاد و تندرست باشید

سلام وقت بخیر.
من ۲۴سالم است و موهام دارد کم کم سفید میشود جه کاری باید جهت جلوگیری انجام بدهم این اول زندگی خواهش میکنم راهنماییم کنید مرسی.

سلام.بله با تغذیه ی مناسب و ذهن آسوده می توانید از سفید شدن جلوگیری کنید


سوال:سلام.پوست صورتم خیلی کدر و تیره شده. دستهامم همیشه خشکه ظاهرش خیلی ناجوره.از بهترین کرمهاام استفاده کردم ولی بی فایده بوده. توصیه شما چیه؟ ممنون
پاسخ:سلام.برای دستهاتون روغن زیتون یا بادام و یا یک کرم مرطوب کننده فرقی نمکنه به سلیقه خودتون کاملا به دستتون بزنید و بعد یک جفت کیسه فریزر یا دستکشهای پلاستیکی یه بار مصرف دستتون کنیدو مچتونو با یه کش ببندید که کیسه در نیاد این کار موجب تعریق و رطوبت کافی برای پوست می شه و نتیجه را خودتون به خوبی خواهید دید(ترجیحا این کار را شب که میخواهید بخوابید انجام بدید که تا صبح بمونه و یک هفته ای انجام بدید بعدا همیشه پوست نرم زیبایی خواهید داشت).برای صورتتون هم روزانه یک عدد قرص ویتامین سی و زینک همینطور می توانید از  ماسک روشن کننده MATISهم استفاده کنید.سلامت و تندرست باشید.

سوال:برای از بین بردن لک‌های صورت و روشن شدن رنگ پوست باید چکار کنم. لطفاً یک نمونه طرز تهیه‌ی ماسک با طبع سرد نیز برای همین مشکلات ارائه دهید.
پاسخ:برای از بین بردن لک‌های صورت و بدن می‌توان از روش‌های شیمیایی (دارویی) یا تکنیک‌هایی مانند میکرودرم و لیزر استفاده کرد. لک‌های صورت با استفاده از کرم‌های بی‌رنگ‌کننده مانند کرم‌های حاوی هیدروکینون (Hydroquinoine) از بین برد. این دارو به اشکال ۲% بدون نیاز به نسخه و ۳% و ۴% در دسترس است. هیریدکنیول یک داروی حساسیت‌زا است. این ترکیبات را باید برای چندین ماه استعمال کرد ولی امروزه این دارو کم‌کم از داروخانه کشورها در حال حذف شدن است. ترتینوئین از دیگر داروهای قابل استفاده است که با غلظت پایین شروع و به تدریج غلظت دارو افزایش داده می‌شود. هیروکینول لک و مک و لنتیکو را بی‌رنگ می‌کند، ولی روی لکه‌های شیر‌قهوه‌ای یا خال‌های پیگمانته بی‌اثر است. امروزه از داروهای حاوی اسید میوه AHA و کرم‌های حاوی کوجیک اسید به فراوانی جهت روشن کردن پوست و رفع لک‌های پوستی استفاده می‌شود. همان‌طور که گفته شد، روش‌های مکانیکال، مانند میکرودرم آبریشن با برداشتن لایه‌های پوست به صورت میکروبی و یا لیزر و … نیز در کنار مصرف داروهای شیمیایی، موثر است و امروزه به کرات استفاده می‌شود.
یکی از ماسک‌های گیاهی لک‌بر جهت استفاده شما به شکل زیر می‌باشد که لازم است به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست تمیز (به جز دور چشم) زده شده و سپس با آب ملایم بشویید.
پودر جو دوسر: ۱ قاشق چایخوری
آب لیموترش تازه: ۱ قاشق چایخوری
پودر شیرین بیان :یک دوم قاشق چایخوری
گلاب:۱ قاشق غذاخوری

سوال : با سلامو خسته نباشید برای تیرگی زیر بغل و پشت زانوی پا از چه کرمی می توان استفاده کرد؟آیا کرو ضد لک ایووروشه مناسبه؟ ممکنه این کرم گیاهی حساسیت هم بیاره و باعث تورم بشه؟
پاسخ :سلام.ممنون. کرم روشن کننده ماتیس بلانش.

سوال : با سلام وخسته نباشید برای رفع بوی بدن چی پیشنهاد می کنید
پاسخ :سلام.ممنون. ژل شستشوی اگزوویانس در حمام بمالید

سوال:من پوست صورتم چرب است و خیلی جوش می‌زند، خوردن کشمش، خرما و فلفل دلمه برای من ضرری ندارد؟
پاسخ:خوردن غذاهای چرب، کشمش و … صرفا می‌تواند باعث چاقی شود و نه جوش صورت. اما محدودیت غذایی متوسط، در صورتی که بیمار احساس می‌کند برخی غذاها پس از مصرف باعث افزایش جوش‌ها می‌شوند، بد نیست.هنوز هیچ جواب قطعی و دقیقی در مورد مصرف یا عدم مصرف غذاهای چرب و شیرین و محرک که پاسخگوی همه افراد باشد، وجود ندارد. قدیمی‌ها خوردن غذاهای محرک و با تبع گرم را به علت ایجاد گرمی در کبد که (پالایشگاه بدن است) منع می‌کنند.پس در صورتی که احساس می‌کنید خوردن مواد غذایی ذکرشده باعث تشدید مشکل شما می‌شود، از خوردن آنها پرهیز کنید. قابل ذکر است مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۷ توسط مرکز تحقیقات دانشگاه RMIT شهر ملبورن انجام شد، نشان داد آکنه افرادی که تحت رژیم غذایی با نمای گلاسمیک پائین هستند و کربوهیدرات کمتری مصرف می‌کنند، نسبت به افراد با رژیم گلاسمیک بالا سریع‌تر بهبود می‌یابد.

سوال : سلام خسته نباشید. برای درمان جای سوختگی ناشی از برخورد پوست با جسم خیلی داغ چی معرفی میکنید
پاسخ : سلام.ممنون.کرم اکسید زینک وبتامتازون

سوال : با عرض سلام و خسته نباشید…من میخواستم یک محصول برای سیاهی و گودی زیر چشم که با استرس و بی خوابی زیاد مشود را معرفی کنید.((آیا درسته مگن اگه استفاده کنی باید تا همیشه استفاده کنی؟)) با تشکر بسیار
پاسخ : سلام و ممنون.ژل کرم دور چشم بابور

سوال:خسته نباشید.برای ازبین بردن جوش ولکه های پشت کمر چکار باید انجام داد ؟همچنین مزاج من گرم است!
پاسخ:ممنون.کرم لایه بردارRetinoid05% درصد.


سلام من دختری 16ساله هستم .از بچگی ژوستم روشن بوده اما الان چند ساله که به مرور گندمی شده میخواستم یه کرم یا ماسک خوب که برای پوست نوجوانان مناسب باشه که مشکلی ایجاد نکنه معرفی کنید.در ظمن جوش هم میزنم یه چند تا دونه لک هم دارم .ممنون میشم کامل راهنماییم کنید.


از صابون کلیندا برای شستشو صورتتان استفاده کنید و از کرم مرطوب کننده پورزون لورآل که ضد جوش شفاف کننده و برطرف کننده لک جوش می باشد روی پوست تمیز 2 بار در روز . شاد و تندرست باشید.


خیلی ممنون .کرم مرطوب کننده ی هورزون لورال شفاف کننده است یا روشن کننده؟
اگه کرم روشن کننده ای دارید لطفا معرفی کنید چون من میخوام پوستم چند درجه روشن و مقداری سفید مثل قبل شود.
ممنون

شفاف کننده هست و ضد جوش روشن کننده جای جوش ( اسکار) برای روشن شدن می تونید از ژل روشن کننده سروینا که در دو نوع بدن و صورت داره استفاده کنید . موفق باشید

با عرض سلام و خسته نباشید

دختری 17 ساله دارم دخترم از بچگی پوست روشنی داش ولی از زمانی که از که منزلمان را از تهران به شهریار انتقال دادیم از چندسال پیش به گندمی تبدیل شده میخواستم بدونم با استفاده از کرم های روشن کننده رنگ پوستش روشن تر میشود؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین.تشکر.


از ژل روشن کننده سروینا استفاده کنید

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون.ببخشید من می تونم هر سه محصول صابون کلیندا وژل روشن کننده سروینا برای روشن شدن پوست واز کرم مرطوب کننده پورزون لورال برای جوش ها ولک استفاده کنم؟؟توی این سن مشکل وحساسیتی ایجاد نمیکنه؟من بااستفاده از این سه محصول میتونم پوستی شاداب داشته باشم.؟باتشکر فراوان.ممنون که به سوالاتم باراهنمایی کامل جواب میدین.


بله مشکلی نیست !

سلام خسته نباشید من صورتی لاغر دارم و در کل اندامی لاغر دارم چند ماه دیگه عروسیمه میخاستم بدونم اگه از کرم های پف دهنده صورت استفاده کنم عوارضی برای پوستم نداره و برای بازوها هم کرمی برای چاق شدن آنها وجود داره ؟ ممنون


بهتره مصرف پروتئین و کربوهیدرات ها را افزایش دهید هر شب قبل از خواب یک عدد سیب بخورید می تونید زیر نظر پزشک از مکمل های غذایی مثل why  ویا نوتری پلکس که در داروخانه موجود است مصرف کنید کرم ها فایده ای ندارند و آنچنان که تبلیغ می شوند تاثیر گذار نیستند ! با ماساژ صورت هم به وسیله ماساؤور صورت که هم شرکت پورتنو هم شاندرمن دارد می شه به صورت حجم داد . موفق باشید

سلام نادیا جون..من دختری 16 ساله هستم ودر کل بر روی صورتم چند تا خال دارد
البته زیاد معلوم نمیکنه اما من خودمو تو ایینه نگاه میکنم و زیاد توجه میکنم این خال ها رو متوجه میشم به نظرت حتما باید لیزری عمل کنم یا داروی خاصی واسش وجود داره که استفاده کنم... مرسی از لطفت...یا علی...

دوست عزیزم کاش بیشتر توضیح می دادید و در مورد اینکه خال هایتان برجسته هتند یا صاف می گفتید تا شما را دقیق تر راهنمایی کنم.


سلام
خسته نباشيد رنگ صورتم در مجاورت افتاب سبزه شده جوري كه تيره تر از بدنم شده چه كار كنم كه به رنگ طبيعي برگردد و از چه كرم پودر و پنككي استفاده كنم كه به صورتم بياد و حالت ماست شدن نداشته باشه ممنون

از کرم روشن کننده سروینا استفاده کنید و همینطور از صابون گلیسرین خارجی البته اگه پوستتون چرب نیست . کرم پودر هلثی میکس بورژوریست شماره 54 برای پوست های کمی سبزه بسیار زیبا و طبیعی جلوه می کنه .

شاد و تندرست باشید

سلام نادیای عزیز مرسی از مطالب خوبت
1.میخواستم منو راهنمایی کنی که با جوشهای بعد از اصلاح چی کار کنم ؟

2.من یه پوست مختلطی دارم و به محض اینکه ضدآفتاب یا هر کرم دیگه ای هم استفاده میکنم (حتی ضدآفتاب فاقد چربی)صورتم جوش میزنه منو راهنمای کن چی کار کنم؟از چه صابونی و کرمی و ضدآفتابی برای پوستم استفاده کنم . پیشاپیش ممنونم عزیزم

دوست عزیزم شما فقط برای شستشو صورتت روزی 2بار از صابون کلیندا استفاده می کنی و برای ضد آفتاب و حتی کرم پودر فقط از محصولات Aven که سازگار با پوست های فوق حساس و مستعد جوش می باشد استفاده کن همه چی داره مثل شیرپاکن . لوسیون . ضد آفتاب و . . .

موفق باشیمنبع : nadiyanice[dot]blogfa[dot]com[slash]post-95[dot]aspx

ziba show پرسش و پاسخ, روشهایی برای افزایش وزن, روشهایی برای ترک نکردن ورزش, چاپ ادیب چاپخانه در سنندج , روشهایی برای ترک نکردن ورزش, طب اسلامی وسنتی عقیلی خراسانی , Peyton روشهای برای بزرگ شدن ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات