تبلیغات

دانلود آهنگهای سید خلیل عالی نژادسید خلیل عالی نژاد
  سید خلیل عالی نژاد خواننده کرمانشاهی بود که در مسلک درویشی در عرضه موسیقی فعالیت و هنرنمایی می کرد.و همراه با نواختن سه تار و تنبور آثاری شنیدنی که اگر اشتباه نکنم بیشتر در مدح و ثنای شاه مردان علی بود به جای گذاشت.

       سید خلیل عالی نژاد    سید خلیل عالی نژاد

سیدخلیل عالی نژاد در سایت جوان امروز اینگونه معرفی میشود:"سید خلیل عالی نژاد در سال ۱۳۳۶ و در صحنه كرمانشاه متولد شد. پدرش مرحوم سید شاهمراد عالی نژاد، نوازنده تنبور بود.سید خلیل مشق تنبور را با سید نادر طاهری آغاز کرد و پس از ۲ سال نزد سید امرالّه شاه ابراهیمی رفت . همچنین از درویش امیر حیاتی نیز بهره برد و بعدها به محضر استاد عابدین خادمی راه یافت؛ در این دوره و به صورت همزمان سرپرستی گروه تنبورنوازان صحنه را نیز بر عهده گرفت. وی در اواخر دهه پنجاه در رشته موسیقی از دانشگاه هنر فارغ التحصیل شد.در اوایل دهه ۶۰ گروه تنبور شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری تشکیل شد و عالی نژاد به جمع این گروه پیوست. حاصل همکاری با گروه تنبور شمس ، تکنوازی و جواب آواز ماندگار سید خلیل در کاست صدای سخن عشق بود که با صدای شهرام ناظری انتشار یافت.در اواسط دهه ۶۰ سید خلیل خود گروه بابا طاهر را تشکیل داد و اعضای گروه باباطاهر کاستی بیرون دادند به نام زمزمه قلندری. اواخر همین دهه سیدخلیل به وصیت مرحوم عبادی برای شرکت در مراسم خاکسپاری او به تهران رفت و دیگر هیچ گاه به دیار خود باز نگشت.عالی نژاد پس از چند سال ماندگاری در تهران سرانجام ترک وطن کرد و به سوئد مهاجرت کرد. علت این مهاجرت هنوز دقیقا مشخص نیست ، اما سرانجام آن قتل فجیع سید خلیل بود.در ۲۷ آبان ۱۳۸۰ در شهر گوتنبرگ سوئد ، سید خلیل بیرون از کشور به دست افراد ناشناس به قتل رسید و خانه و جسم بی جانش به آتش کشیده شد."

دانلود آهنگهای سید خلیل عالی نژاد :        / مولا جانم (آلبوم آئین مستان)       / دست تولا (آلبوم ثنای علی(ع))

 - خرید پستی آلبوم آئین مستانمنبع : www[dot]avazeasil[dot]blogfa[dot]com[slash]post-84[dot]aspx

آواز اصیل ایرانی سید خلیل عالی , سید خلیل عالی نژاد زاگرس موزیک , فرهنگ ما, بهترین موسیقی ها موسیقی سنتی , موسیقی اصیل ایران آلبوم , صدای مردم صحنه سکوت خیانت است , کرمانشاه گهواره تمدن تنبور,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات