تبلیغات

داستانهای باحکمتباربی عروسک هدفدار
     ...

   باربی ، عروسکی که... !                                 شماره یک

. . 

...

..

در روش های تعلیم و تربیت، مهمترین و كلیدی ترین عامل، بحث «الگو سازی» است.در این میان تربیت دوران كودكی نیز  توام با بهره گیری از الگوهای خاص با ویژگیهای عاطفی به جای گزاره های عقلانی بسیار کاربرد دارد.می دانید که دختر بچه ها انحصارا به عروسك علاقه مند هستند. این علاقه نشات گرفته از عاطفه ویژه دختر بچه ها و همچنین به دلیل قدرت برتر عروسك در ایجاد حس همزات پنداری و تفاهم خیالی با كودك است. 

عروسك، بالاترین نقش تربیتی را به ویژه در شكل دهی و پایه ریزی شخصیت دختران دارد. دختر بچه ها، زنان آینده هر ملت هستند و برای انحطاط هر ملت بایستی دختران و زنان آن ملت را منحط تربیت كرد. از این نظر، نقش عروسك در تهاجم فرهنگی نقش بسیار برجسته است.

..

كمپانی «متل» 

كمپانی متل در سال 1945 ، توسط زوج «هندلر» و «مت» در ایالت كالیفرنیای جنوبی آمریكا تاسیس شد. این شركت، ابتدا قاب عكس تولید می كرد و سپس به ساخت مبلمان خانه، و در نهایت به تولید اسباب بازی روی آورد

تولد باربی

باربی، اسم خلاصه شده باربارا، دختر كوچك رئیس كمپانی بود. باربی به زودی در صف اول اسباب بازی دختران در غرب قرار گرفت. در سال 1959 هر عروسك باربی به قیمت سه دلار فروخته می شد؛ اما اكنون هر عروسك باربی اصل ساخت كمپانی متل 4500 دلار قیمت دارد.

از طراحی موشك ضد هوایی تاطراحی عروسك باربی:

طراح تغییرات «باربی» در آمریكا در كمپانی «متل»، «جك رایان» است. وی قبل از آن در پنتاگون (وزارت جنگ آمریكا) طراح موشك های اسپارو و هاوك بود. شركت متل او را بخاطر تخصص و استعدادش در شناخت فرم هیكل زنان استخدام كرد.

...

                  .  

...

در سال 1961 ، كمپانی« متل» عروسك «كن» را تولید كرد.  این عروسك پسری بود با لباس های شیك و موهای قهوه ای که درواقع دوست پسر باربی شد.

                                                ....

دوستان زرد و سیاه باربی:

كمپانی «متل» برای اینكه به باربی یك شخصیت تربیتی جهانی ببخشد، اقدام به ساخت و فروش عروسك های سیاه و زردی نمود كه هیكل و اندام آنها كاملا همانند اندام باربی، ولی رنگ پوست و چهره آنها متفاوت است. با این هدف عروسك «كریستین» معروف به باربی سیاهان و «كی یرا»  باربی ژاپنی ها و چینی ها و  ترزای آمریكای لاتین را ساخت و روانه بازار كرد.

كمپانی متل و هری پاتر:

در سال 2000، كمپانی «متل» امتیاز مجموعه عروسك هاـ پازل هاـ خودروهاـ بازی های كامپیوتری ـ و فیلم ها پیرامون داستانهای «هری پاتر» را ( با همكاری كمپانی سینمایی وارنر) خریداری نمود.

در سال2001 پس از شرکت «باربی» در اولین فیلم كامپیوتری خود به نام باربی در فندق شكن ، تعداد قابل توجهی فیلم كامپیوتری، انیمیشن،فیلم سینمایی و مستهجن سكس در مورد باربی تولید شده است.

                                                      منبع : سایت بچه های قلم با تصرفات حکمت

منبع : hekmat110[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]49

وب نوشت حکمت باربی عروسک هدفدار, مشاهده نظرات پوریم استر ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات