تبلیغات

ایمیل پسران مجردتعداد پسران مجرد بیشتر از دختران می شود
سالهاست که جمعیت شناسان می گویند تعداد دختران مجرد در سن ازدواج بیشتر از پسر هاست این موضوع چقدر منطبق با واقعیت است ؟مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور در کافه خبر با ارائه اماری می گوید که بررسی ها نشان می دهد در ۲ سال آینده تعداد پسران در سن ازدواج بیشتر از دختران می شود.
علی اکبر محزون با بیان اینکه تغییر در تعداد پسران و دختران در آستانه ازدواج تحول مهمی است که در یکی دو سال آینده در جامعه شاهد خواهیم بود می گوید: بررسی آمارهای جمعیتی نشان می دهد که سن ازدواج برای دختران در جامعه 15 تا 29 سال و برای پسران 20 تا 35 سال برآورد شده است و افراد در این سنین بیشترین تعداد ازدواج ها را به خود اختصاص داده اند.
وی ادامه می دهد: در سال های قبل در دوره ای تعداد دختران در سن ازدواج بیشتر از پسران شد که این امر مشکلاتی را ایجاد کرده بود،و البته اگر در این دوران همسن گزینی برای ازدواج صورت می گرفت این مسئله رخ نمی داد  اما چند سالی است که در گروه های سنی جمعیت جوانان تعادل برقرار شده است.
به گفته محزون، بررسی نشان می دهد که این تعادل در حال برهم ریختن تدریجی است و تا چند سال آینده تعداد پسران مجرد از دختران بیشتر خواهد بود که از سال 92 آغاز شده و تا سال 1396 و یا 1397 ادامه خواهد داشت.
وی درباره علت این تغییر در سن جمعیت جوانان آماده ازدواج می گوید: علت اصلی این امر الگوی سنی ازدواج است که میان زن و مرد اختلاف سنی 5 سال رایج است و با این اختلاف سنی تعادل به دلیل افزایش ناگهانی جمعیت دردهه 60 باعث شد تا تعداد دختر ان در سن ازدواج از تعداد پسران با اختلاف 5 سال سن بیشتر باشد و حالا کاهش جمعیت  در دهه 70 باعث می شود تا تعداد پسران به نسبت دختران با اختلاف سنی 5 سال بیشتر شود  وی به راهکارهای رفع این مشکل اشاره می کند و می گوید: اطلاع رسانی و آگاهی دادن درباره هم سن گزینی در میان جوانان و ترویج این الگو می تواند راهکاری برای حفظ تعادل جمعیت جوانان در سن ازدواج باشد.


منبع : javantoday[dot]mihanblog[dot]com[slash]post[slash]681

جوان امروز تعداد پسران مجرد , مرجع تخصصی ایران ازدواج پسران , وای چه همه ی سریال زیبای پسران , دلیل ارتباط متاهل با پسران , حلقه ازدواج بیوه و ان , وبلاگ پسران ها دنبال شوهر , مطلب و موضوعات جالب دلیل ,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات