تبلیغات

اکران فیلم من مادر هستم در کدام سینماکافه سینما منتشر کرد/آنچه که برای آشنایی با"من مادر هستم" نیاز دارید...

                    شكسته شدن ركورد بيشترين فروش يك فيلم غير كمدي در سينماي ايران...

"کافه سینما- «من مادر هستم»، فیلمی به کارگردانی فریدون جیرانی که این روز‌ها با حواشی فراوان روی پرده اکران است. کافه سینما درباره این فیلم هم یک بسته کامل متنی (شامل همهٔ حاشیه‌های این فیلم از ابتدا تا به امروز) و تصویری (همه عکس‌ها و پوستر‌ها و ويديوها از فیلم و حاشیه‌ها) ترتیب داده است.

           پوستر من مادر هستم

                                            پوستر با کیفیت بالا

                                          دانلود آنونس (۸م.ب)

                                  ۲۹ عکس از این فیلم را ببینید...

                   عکسهای من مادر هستم

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

۸

۹

۱۰

۱۱

۱۲

۱۳

۱۴

۱۵

۱۶

۱۷

۱۸

۱۹

۲۰

۲۱

۲۲

۲۳

۲۴

۲۵

۲۶

۲۷

۲۸

۲۹

 

 

 

کارگردان: فريدون جيراني

بازيگران: باران كوثري، حبيب رضايي، فرهاد اصلاني، اميرحسين آرمان، ناصر طهماسب، محمد باغباني، پروين ملكي، هدايت الله سجادي، آرمان صورتگر، كريم عباسي، عصمت بافندگان، عليرضا خاتمي، محمدهادي طاهري، عادله سهيلي و پانته آبهرام، با حضور: هنگامه قاضياني در نقش ناهيد مشرقي

- خلاصه داستان فيلم:

يك خانواده طبقه متوسط در يك شرايط بحراني به بررسي و ارزيابي زندگي خود مي‌پردازند.

___________________________________________________

- حاشيه نگاري کافه سينما از فيلم:

- سال ۸۹ درست بعد از ساخت «قصه پریا» فریدون جیرانی شروع به ساخت فیلمی کرد به نام «من مادر هستم» فیلمی که خیلی سریع مراحل پیش تولید را گذراند و فیلمبرداری شد. فیلمبرداری دوم آبان در تهران آغاز و پس از ۴۵ روز فیلمبرداری در سکوت خبری، کار گروه ۲۲ آذر به پایان رسید. بر خلاف کارهای قبلی جیرانی ترکیبی از بازیگران تئا‌تر و سینما در این فیلم حضور داشتند. شخصیت مشرقی معروف فیلم‌های جیرانی را در این فیلم هنگامه قاضیانی بازی می‌کرد. این تمام چیزی بود که در آن مقطع از فیلم منتشر شده بود.

- با گذراندن مراحل فنی، فیلم به دفتر جشنواره برای حضور در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر ارائه شد. اما بدون انتشار هیچ خبر و حتی واکنشی از طرف سازندگان، فیلم در هیچ بخشی از جشنواره پذیرفته نشد. در‌‌ همان مقطع خبری منتشر شد که هر دو فیلم فریدون جیرانی توقیف شده‌اند که علیرضا سجادپور (رئیس وقت اداره نظارت و ارزشیابی) در گفتگو با کافه سینما این خبر را به شدت تکذیب کرد. «من مادر هستم» حتی مثل «خانه پدری» به عنوان فیلم مشکل دار هم اسم برده نشد!

- سازندگان سعی می‌کردند اینطور وانمود کنند که فیلم به جشنواره نرسیده. پس از جشنواره اما به تلاششان برای دریافت پروانه نمایش ادامه دادند و یک به یک اصلاحیه‌ها را انجام دادند. اصلاحیه‌هایی که شنیده می‌شد مربوط به سکانس‌های پایانی (که مربوط به اعدام شخصیت اصلی است) می‌شد.

- گذشت و گذشت تا در یکی از برنامه هفت حمید رسایی (عضور شورای پروانه نمایش) به این برنامه آمد و درباره فیلم جیرانی گفت: حميد رسايي: "یکی از فیلم‌هایی که در جلسات کمیسیون فرهنگی دیده شد فیلم «من مادر هستم» بود. که اگر ریا نشود من از موافقان فیلم بودم البته با اصلاحاتی که خود شما هم (خطاب به جیرانی) با آن موافق بودید."

- «من مادر هستم» پس از طی یک مسیر طولانی یکی دو ماه مانده به جشنواره سی‌ام فیلم فجر پروانه نمایش گرفت. اینکه چه اصلاحاتی روی فیلم انجام شد معلوم نیست. به گزارش كافه سينما اما باران کوثری چند روز بعد به شدت به این اصلاحات اعتراض کرد. باران كوثري: "ترجیح می‌دهم راجع به آن فیلم حرف نزنم. فیلمی که کارگردانش دلسوزش نیست من بازیگرش قطعا دلسوزش نیستم و متاسفم برای صحنه‌های درخشانی که من و حبیب رضایی در آن فیلم بازی کردیم."

- سازندگان فیلم قصد داشتند آن را ابتدا در جشنواره سی‌ام فجر نمایش دهند. اما محمد خزاعی در برنامه هفت به علت دیده شدن فیلم توسط هیئت انتخاب دوره قبل نمایش آن را منتفی دانست.

- سرانجام در اسفند ماه سال 90 فيلم براي نخستين بار در يك اكران خصوصي به نمايش درآمد . نخستين واكنش ها به فيلم مثبت بود .

- در چند مقطع پخش كننده قصد اكران فيلم را داشت كه هر بار به دلايلي به تعويق مي‌افتاد تا اينكه حوزه هنري كه حامي ارزش‌ها شده بود اين فيلم را به فهرست بلند بالاي فيلم‌هاي تحريمي‌اش اضافه كرد. اين خبر زماني اعلام شد كه سازندگان اين فيلم در كنار 4 فيلم ديگر در بيانيه‌اي به اين تصميم اعتراض كردند.

- فريدون جيراني و غلامرضا موسوي در نشست خبري معترضين، به تصميمات اين نهاد به علت تحريم فيلم «من مادر هستم» انتقاد كردند . باران كوثري، پانته‌آ بهرام، فرهاد اصلاني، هنگامه قاضياني، حبيب رضايي (از بازيگران فيلم) هم بيانيه‌اي در اعتراض به اقدامات حوزه هنري را امضا كردند . اين اعتراض‌ها بدون اينكه به نتيجه برسد در بيانيه‌هاي ديگري هم ادامه داشت .

- نهايتا قرار شد فيلم بدون سينماهاي حوزه بعد عزاداري‌هاي محرم به روي پرده برود. به گزارش كافه سينما اما يك روز مانده به اكران و در حالي كه هنوز فيلم ديده نشده بود. انصار حزب الله با صدور بيانيه‌اي چند ساعت مهلت داد تا پروانه فيلم لغو شود . و افرادي هم از اين بيانيه حمايت كردند و بلافاصله بعد از اين بيانيه، فريدون جيراني و غلامرضا موسوي در بيانيه‌اي از موافقان و مخالفان براي تماشاي فيلم دعوت كردند . دو منتقد مطرح سينماي ايران بلافاصله از فيلم دفاع كردند - مسعود فراستي و امير قادري - تمام اين اتفاقات تنها در چند ساعت افتاد. تا آغازي باشد بر يكي از پرحاشيه‌ترين دوران‌هاي سينماي ايران.

- روز چهارشنبه اما فيلم اكران شد و تا ساعت هشت شب و افتتاحيه فيلم در سينما آفريقا كه هر دو طبقه سينما مملو از جمعيتي بود كه براي تماشاي فيلم جيراني جمع شده بودند خبري نبود. فروش اين اكران هم به زلزله زدگان آذربايجان اهدا شد . اما درهاي سالن كه بسته شد فريدون جيراني در حلقه معترضيني گرفتار شد كه از او براي ساخت اين فيلم جواب مي‌خواستند. ويديو و متن كامل بحث .

- روز پنج شنبه به آرامي در حال گذشتن بود كه ويديو و متن كامل بحث جيراني با معترضان فيلمش در كافه سينما منتشر شد. برخي صحبت‌هاي جيراني در اين ويديو برايش دردسر ساز شد مثل جايي كه يكي از معترضين از او درباره هدف اخلاقي ساخت اين فيلم مي‌پرسد و جيراني مي‌گويد: "اين فيلم مي‌گويد يك خانواده اگر مشروب كمتر بخورد، اينقدر روابط بي‌بند و بار نداشته باشد اين اتفاق برايش نمي‌افتد".

- مي‌رسيم به جمعه كه ظهر آن بعد از نماز جمعه بر عليه اين فيلم و فيلم «يك خانواده محترم» تجمعي صورت گرفت. انصار حزب الله در بيانيه‌اي همه معترضان را به تجمع فردا (شنبه) در مقابل وزارت ارشاد دعوت كرد . ساعاتي بعد اما تشكل صنفي تهيه كنندگان هم از علاقه مندان سينماي ايران براي يك تجمع در حمايت از سينماي ايران در همان ساعت و روز و مكان دعوت كرد . چند ساعت بعد در برنامه هفت حميد رسايي، وحيد جليلي، غلامرضا موسوي و ضيا هاشمي درباره فيلم با هم بحث كردند. رسايي معتقد بود كه اصلاحيه‌هاي فيلم اعمال نشده اما مهدي عظيمي (قائم مقام اداره نظارت و ارزشيابي) اعلام كرد رسايي تنها يك عضو شوراست كه نظراتش در شورا تصويب نشده. رسايي اما صحبت‌هاي جالب ديگري درباره اين فيلم و روند دريافت پروانه نمايشش مطرح كرد . به گزارش كافه سينما وحيد جليلي هم به شدت به جيراني و اين فيلم حمله كرد و فيلم را تحريف قانون مجازات اسلامي دانست . اما يكي دو روز بعد رضا بهارلويي وكيل دادگستري اعلام كرد فيلم از لحاظ حقوقي مشكلي ندارد . همچنين در اين برنامه اعلام شد كه در شورايعالي نمايش به رياست وزير ارشاد تصميم گرفته شده اصلاحاتي بر فيلم به خصوص سكانس هاي پاياني وارد شود.

- روز شنبه در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از هر دو گروه تعداد كمي سر قرار حاضر شده بودند. انصار حزب الله ابتدا اعلام كردند تا پايين كشيدن فيلم تحصن مي‌كنند اما چند ساعت بعد با مراجعه به بند ميم وصيت نامه امام (ره) تصميم گرفتند تحصن را به تجمع تبديل كنند و به آن خاتمه دهند. نهايتا حاميان و معترضان به وضعيت سينماي ايران با نماز جماعت به تجمع‌شان پايان دادند. امام جماعت نماز جمعه سينماگران سعيد سهيلي بود. ويديو و عكس‌هاي تجمع: .

- حواشي فيلم در روزهاي آينده ادامه يافت. فرج الله سلحشور جيراني را فردي دانست كه از انقلاب و مملكت متنفر است . يك عكس از سكانس حذف شده فيلم در كافه سينما منتشر شد . فريدون جيراني در گفتگويي درباره اقدامات انصار حزب الله و نقش رحيم مشايي در ساخت فيلم توضيحاتي داد .  پانته‌آ بهرام از فيلم دفاع كرد .و نمايش فيلم در شهرهاي مذهبي ممنوع و در بقيه شهرها براي آن محدوديت سني گذاشته شد.

- در خبري اعلام شد كه با شكايت انصار حزب الله جواد شمقدري و سازندگان «من مادر هستم» به دادگاه احضار مي‌شوند. خبري كه بلافاصله از سوي عليرضا سجادپور تكذيب شد و تهيه كننده فيلم درباره احضار يه دادگاه توضيح داد . اما يك روز بعد جواد شمقدري از شكايت سازمان سينمايي از گروه انصار حزب الله خبر داد . چند روز بعد سعيد رجبي فروتن ( سخنگوي سازمان سينمايي) اعلام كرد شكايت انصار حزب الله از جواد شمقدري مربوط به دو ماه پيش است.

- هفته پرحاشيه «من مادر هستم» و سينماي ايران به اوج خود رسيد. سه شنبه يك جلسه پرحاشيه و برخورد در فرهنگسراي رسانه بين موافقان و معترضان به فيلم برگزار شد. ترك جلسه توسط روحاني مخالف فيلم، بحث‌هاي شديد بين مسعود فراستي و سيدحسين علوي و امير قادري و يكي از همراهان سيدحسين علوي از مهم‌ترين حاشيه‌هاي اين جلسه بود. .  در همين روز اعلام شد فريدون جيراني به همراه تدوينگر فيلم با حضور در سينماهاي نمايش دهنده «من مادر هستم» در حال اصلاح نسخه‌هاي آن است!

     فروش من مادر هستم

                                                     تصویر بزرگتر

- يك هفته از اكران فيلم گذشت. تا اينجا نتيجه اين حاشيه‌ها فروش ۹۳ميليوني فيلم در روز سه شنبه و شكسته شدن ركورد بيشترين فروش يك فيلم غير كمدي در سينماي ايران و رسيدن به مجموع فروش فيلم  به ۵۱۰ ميليون تومان بوده است. "

و این خبر سینما پرس؛

دفتر فیلمیران خبر توقف اکران فیلم «من مادر هستم» در شهرهای مشهد، قم، تبریز و کاشان را تکذیب کرد و متذکر شد: کپی فیلم برای این شهرها ارسال نشده که بخواهد اکران آن متوقف شود.

به گزارش خبرنگار سینماپرس، شهرهای بابل، رشت و یزد تنها شهرهایی هستند که اکران «من مادر هستم» در آن ها متوقف شده است که در برخی از این شهرها به دستور اداره ارشاد استان و در برخی دیگر به دستور استاندار و یا فرماندار نمایش فیلم متوقف شده است.

بدین ترتیب مشهدیهای عزیز با همین عکس و پوسترها و آنونس ...

اونجا فرماندارش جلو فیلمو گرفته اونوقت اینجا -مشهد...

و اما یک خبر شیرین؛

                                                نوروز ۹۲هر شب با کلاه قرمزی

شبکه دو سیما، ساخت مجموعه جدید تلویزیونی «کلاه قرمزی» را برای ایام نوروز92در دستور کار خود قرار داده است.

                 

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما، مدیرگروه کودک و خردسال با اعلام این خبر گفت: کلاه قرمزی از 29اسفند، هرشب ساعت20، میهمان خانه های ایرانیان خواهد بود.

علی زارعان افزود: در این مجموعه جدید که در17قسمت60 دقیقه ای آماده خواهد شد، همه شخصیت های داستانی، از پسر خانه، آقای همساده، فامیل دور، پسر عمه زا، دختر عمه زا، جیگر، ببعی، دلاک، نی نی و گیگیلی تا آقای مجری حضور دارند.

وی افزود: تهیه کنندگی این مجموعه نیز برعهده حمید مدرسی خواهد بود و داستان های آن در اتاق فکر نویسندگان با حضور ایرج طهماسب، حمید جبلی و برخی نویسندگان صاحب نظر نوشته خواهد شد.منبع : mashhad-cinema[dot]blogfa[dot]com[slash]post-336[dot]aspx

مشهد سینما mashhad cinema کافه سینما , تجمع موافقان و مخالفان فیلم من , نقطه سر خط حاشیه های فیلم , مشهد سینما mashhad cinema سینماها در , اندیشه توحیدی فراستی بالاخره , MICRO STARS دنیای بازیگران 3 , کانون نقد فیلم شهید آوینی,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات