تبلیغات

آمریکا چند شهر داردده شهر تمیز دنیا

ده شهر اسلو، کوبه، کپنهاگ، آدلاید، مینیاپولیس، ولینگتون، هلسینکی، اتاوا، هونولولو و کالگری دارای بهترین آب و هوای جهان و پاکیزه‌ترین شهرهای چهان در سال 2011 انتخاب شده‌اند.

شهر مکان زندگی انسانها بویژه از دوران صنعتی شدن تا زمان کنونی است و به علت فعالیت انسانها مستعد آلودگی و تخریب؛ اما با این وجود چگونه می توان از شهرهای تمیز سخن گفت و معیارهای پاکیزگی و آلودگی شهرها چیست؟ وجود رقابتی سنتی میان استرالیا و ایرلند یرای ارائه پاکیزه ترین شهرهای دنیا، هر ساله لیستی از 10 شهر پاکیزه و تمیز دنیا ارائه با توجه به پاکیزگی میادین و مکانهای عمومی شهری ارئه می شود.   نقل از شبکه خبری CNBC، وجود هوای پاکیزه و دسترسی به آب سالم نوشیدنی نیز از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب این شهرهاست.
    1- اسلو، نروژ     اسلو پایتخت کشور فنلاند است. در این شهر و حومه آن هیچ کارخانه صنعتی وجود ندارد. هیچ گونه ذرات آلودگی خاصی در هوای این شهر مشاهده نمی شود و سیستم دفع زباله و فاضلاب آن بسیار پیشرفته و مکانیزه است. مدیریت آلودگی شهری اسلو سالها به عنوان الگو مدیریت برتر شهری معرفی می شود.
منبع : persian-fun[dot]rozblog[dot]com[slash]post[slash]55

ده شهر تمیز دنیا بهترین سایت , شواهد ارتباط آمریکا با فراماسونری, تصاویر شهری که زیباترین پاییز , پدیده چند همسری در آمریکا عکس , فساد اخلاقی در صدای ‌آمریکا عکس, زن در آمریکا ایران عربستان ضدحال, بزرگترین مراکز تفریحی در لاس وگاس,

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات