تبلیغات

برچسب :

معرفی شغل معلمی روز معلم

نوشته مرتبط با این برچسب :
ترکیه؛ اوضاع استانبول متشنج است
در سومین روز اعتراضات ضد دولتی در استانبول ترکیه، اوضاع این شهر متشنج گزارش می شود و نیروهای پلیس بار دیگر با معترضان درگیر شده اند.

لوئیس گرینوود، خبرنگار بی بی سی در استانبول می گوید که بعضی از مساجد، مغازه و دانشگاه ها در استانبول به محل مداوای مجروحان تبدیل شده است.

به گفته او، معترضان و پلیس حدود نیمه شب به وقت محلی در حوالی استادیوم متروکه بشیکتاش درگیر شدند و نیروهای پلیس از ماشین های آب پاش و گاز اشک آور استفاده کردند.

خبرنگار بی بی سی می گوید که در شبکه های اجتماعی گزارش های زیادی منتشر شده است مبنی بر این که نیروهای امنیتی از گازهایی که از اسپری فلفل و گاز اشک آور قوی تر بوده، استفاده کرده اند.

دولت ترکیه می گوید که حداقل 1700 معترض را بازداشت کرده است.

معترضان می گویند که رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه، باید استعفا دهد. آن ها در میدان تقسیم در مرکز استانبول جمع شده اند.

علاوه بر این، درگیری‌هایی نیز در آنکارا، پایتخت و شهر ازمیر گزارش شده است.

این اعتراض ها در ساخت یک مرکز تجاری در پارکی در این میدان آغاز شد اما به سرعت به حرکتی بزرگ تر علیه دولت اسلامگرای آقای اردوغان تبدیل شده است.

در آنکارا پس از آن که معترضان به سمت دفتر نخست‌وزیر حرکت کردند پلیس با ماشین آب‌پاش و گاز اشک‌آور آنها را متوقف کرد.

پیش از این رجب طیب اردوغان از معترضان خواسته بود که به خانه‌هایشان بازگردند.

اردوغان می‌گوید مخالفانش دموکراسی را زیر پا می‌گذارند.

'طیب استعفا'
پلیس سعی کرده با ایجاد موانعی جلوی تجمع معترضان را بگیرد. معترضان می‌گویند که خواهان آزادی فوری همه بازداشتی‌های روزهای اخیر و استعفای مقام‌هایی شده‌اند که در برخوردهای خشن با معترضان نقش داشته‌اند.

روز گذشته اردوغان تصدیق کرد که نیروهای امنیتی و پلیس در مواردی برخورد نامناسبی با معترضان داشته‌اند.

"طیب استعفا" یکی از شعارهای اصلی معترضان است.

درگیری ها در ترکیه از چند روز پیش و در اعتراض به ساخت یک مجتمع تجاری در محل پارک گزی در استانبول آغاز شد، اما اعتراضات به سرعت جنبه سیاسی به خود گرفت و به شهرهای مختلف ترکیه سرایت کرد.
محمود حمزه‌چی، از بی‌بی‌سی ترک، می‌گوید: "انتظار نمی‌رود که این اعتراضات اثری فوری بر سیاست‌های رجب طیب اردوغان بگذارد اما به طرز چشمگیری روحیه مخالفان را بالا می‌برد."

به جز تجمع امروز، معترضان دیشب هم با قاشق زدن و روشن و خاموش کردن پیاپی چراغ‌های خانه‌هایشان اعتراضشان را نشان دادند.

رجب طیب اردوغان در بیش از ده سالی که به نخست‌وزیری ترکیه رسیده با چنین اعتراض‌های گسترده‌ای مواجه نشده بوده است.


منبع : akhbar-roz[dot]blogfa[dot]com[slash]post-144[dot]aspx

اوضاع متشنج


اخبار روز ایران و جهان ترکیه , پایگاه تحقیقاتی لور آسا, سرزمین لُر کردستان عراق بر , خلاصه روانشناسی پویایی گروهی از , معرفی شغل معلمی روز معلم , وبلاگ شخصی منصور میلان مقاله , شیعه یعنی دست بیعت باعلی,
گزارش اشکال

تبلیغات


تبلیغات

تبلیغات
مطالب تصادفی

تبلیغات